Dodał: Łukasz Zieliński
15 listopada 2010 22:11

Samsung Wave 533 pokazuje kierunek, w którym będzie podążać rozwój telefonów komórkowych. Model ten łączy łatwość obsługi, zaawansowane możliwości smartfonu i przystępną cenę. Do niedawna te cechy się wykluczały – smartfony były drogie i odstraszały mniej zaawansowanych użytkowników. Dla fanów pierwszego Wave’a kontakt z S5330 może się jednak wiązać z pewnym rozczarowaniem – nie da się ukryć, że to całkowicie dwa różne telefony, które łączy co prawda wspólny system operacyjny, ale poza tym – niewiele więcej.

Czy pamiętacie takie telefony z QWERTY, jak Samsung Delphi czy Corby Pro? Jeżeli tak, to już macie ogólne pojęcie, czym jest Wave 533. To prosty model z wysuwaną klawiaturą, niezbyt skomplikowany i niedrogi. Jedyne, co tak naprawdę odróżnia od nich Wave’a 533, to system operacyjny, reszta to szczegoły. Dzięki bada OS, low-endowy w sumie model wykracza poza swoje ograniczenia – jego funkcje można rozbudowywać za pomocą aplikacji ze sklepu Samsung Apps. Na przykładzie Wave’a 533 widać, że smartfony przestają być urządzeniami dla zaawansowanych fanów nowych technologii – mogą z nich korzystać wszyscy. Rok temu kupilibyśmy Delphi albo Corby Prio, dziś możemy kupić Wave 533.

Co mam, a czego nie?
Powyższy wstęp mógłby wystarczyć za szerszy opis Wave’a 533. To nie jest rozbudowana, biznesowa wersja Wave’a S8500 i też telefon nie miał nią być. Wprost przeciwnie – mamy tu do czynienia z konstrukcją o niezbyt rozbudowanych parametrach technicznych. Ekran w Wave 533 ma przekątną 3,2 cala i rozdzielczość 240 x 400 pikseli. Jest wykonany w technologii TFT i dlatego nie cieszy oka tak jak Super AMOLED. Prawdę mówiąc, po przesiadce z S8500 odczucia są niezbyt dobre – ma się wręcz wrażenie, że widać poszczególne piksele, a kolory są o wiele bardziej wyblakłe. Na szczęście ekran jest pojemnościowy i obsługuje multi-touch.

Pod maską Wave 533 kryje się procesor o taktowaniu 312 MHz, nie jest to zatem demon prędkości, ale mimo to, telefon działa szybko i na ogół nie zdarzają się momenty spowolnienia. Oczywiście raz na jakiś czas coś się potrafi na chwilę przytkać, ale w normalnej, standardowej eksploatacji nie dochodzi do tego zbyt często. Producent nie podaje nic więcej na temat specyfikacji CPU ani innych układów, można się tylko domyślać, że telefon nie posiada dedykowanego GPU, czyli procesora grafiki, więc zdecydowanie nie jest to model dla graczy.
Z kolei zapalonych internautów zniechęcić może fakt, że Wave 533 nie obsługuje standardu 3G, lecz jedynie cztery zakresy GSM/EDGE. Funkcją z nieco wyższej półki jest Wi-Fi w wersji „n”, wśród zalet należy także wymienić Bluetooth 3.0 z A2DP i GPS. Pozostałe wyposażenie techniczne to już niższa półka – jest przyzwoite, ale bez rewelacji.

Wewnętrzna, dostępna dla użytkownika pamięć wynosi łącznie około 100 MB (dokładnie 97107 kB, resztę zajmuje system), możemy też użyć karty microSD. Na karcie możemy zapisywać dane przeglądarki, Bluetooth, zdjęcia z aparatu, nagrania z dyktafonu i nagrania z radia FM. Można też instalować na niej aplikacje, po wcześniejszym zaznaczeniu tego w opcjach. Ogólnie zarządzanie pamięcią wygląda podobnie, jak w Wave S8500, tyle że tu zasoby są znacznie mniejsze.

Slot karty pamięci umieszczony jest po pokrywą baterii, ale wymiana nośnika nie wymaga wyjmowania baterii. MicroSD wsuwa się boku obudowy, chociaż sam czytnik znajduje się pod baterią.

Obudowa
Zanim bliżej przyjrzymy się praktycznej stronie używania Wave’a 533, spójrzmy na obudowę i klawiaturę. Całość wykonano z plastiku – dobrej jakości na przednim panelu, a nieco gorszej na tyle. Zaokrąglona na krawędziach pokrywa baterii została wyprodukowana z dość miękkiego, lśniącego tworzywa. Wzorek złożony z siateczki punktów, znany już z innych modeli Samsunga, ma niwelować niemiły efekt „palcowania”. I dobrze, jednak nie zapobiega to bardziej dokuczliwej rzeczy – rysowaniu się obudowy. Pierwsze, wyraźnie widoczne ślady pojawiły się już po tygodniu używania Wave’a 533. Aż strach pomyśleć, co będzie po pół roku!

Na szczęście przedni panel, wraz z ekranem, nie jest podatny na zarysowania. Zewnętrzna warstwa dobrze chroni wyświetlacz, a przy tym elegancko się komponuje ze srebrnymi wstawkami. Wave 533 wygląda estetycznie i może się podobać, chociaż wizualnie nawiązuje do innych telefonów Samsunga i raczej trudno uznać go za oryginalny.

Na prawym boku obudowy znalazł się przycisk aparatu oraz blokada ekranu, która działa tak jak w S8500 i wielu innych modelach Samsunga. Na lewym boku umieszczony jest tylko regulator głośności.

W górnej części obudowy znajdziemy dwa gniazda – ładowarki i słuchawek. Cieszy to, że oba są zgodne z przyjętymi standardami – microUSB (także do łączności z PC) i jack 3,5 mm. Slot microUSB zakrywany jest zaślepką, wysuwana z boku, dzięki czemu do środka nie przedostanie się brud i kurz. Zauważyłem jednak, że już po kilku dniach używania, zaślepka zaczęła trochę zgrzytać, a przesunięcie jej wymagało większej siły niż wcześniej – tak jakby coś się odkształciło.

Mechanizm wysuwania klawiatury wykonano w sposób wręcz doskonały. Nie ma nadmiernych luzów, ale wystarczy pchnąć obudowę palcem, by się otworzyła. Nie zdarza się przy tym, by klawiatura wysunęła się w kieszeni – całość jest zwarta i bardzo solidna.

Cztery rzędy klawiszy zapewniają wygodne pisanie – między poszczególnymi literami są na tyle duże przerwy, że palce nigdy nie zaczepiają o niewłaściwy przycisk. W ciemnościach klawiatura podświetla się na biało i żółto, co bardzo ułatwia wprowadzanie znaków. Komfort pisania utrudnia jednak nadmierna twardość klawiszy – trzeba mocno przyciskać palce, by pojawiły się znaki. Początkowo nie uznałem tego za wadę, bo wydawało mi się, że z czasem się przyzwyczaję, a klawisze się trochę wyrobią. Tak się jednak nie stało – poczucie sztywności nie opuszczało mnie do końca testów Wave’a 533. Nie chcę przez to powiedzieć, że klawiatura jest zła – jest w porządku – ale gdyby była trochę miększa, sporo by na tym zyskała. W sumie szkoda – jest to przecież najważniejsza cecha tego telefonu, która odróżnia go od innych modeli z bada OS.

Purystów językowych zmartwi też sposób wprowadzania polskich liter – jest to możliwe tylko za pomocą podpowiedzi T9, ale nie bezpośrednio z klawiatury [UZUPEŁNIENIE: jednak nie tylko za pomocą T9, można też wprowadzać polskie znaki z klawiatury. Wystarczy kilkakrotnie wcisnąć wybrany klawisz, po wcześniejszym ustawieniu odpowiedniego alfabetu.]

System
Samsung Wave 533 działa pod kontrolą systemu bada 1.1. Zmiany w stosunku do S8500 są praktycznie niezauważalne, jeżeli nie liczyć białego tła menu aplikacji i ustawień, co jest raczej zasługą użytego motywu. Obsługę telefonu ułatwia interfejs TouchWiz 3.0.

Użytkownik może ustawiać widgety na dziesięciu przewijanych pulpitach, a po kliknięciu środkowego klawisza otwiera się menu z programami. W dole ekranu jest umieszczony stały, 3-ikonowy dock, a w górze – rozwijany pasek powiadomień. Czyli nic nowego.
Niestety, szybko daje się we znaki niska rozdzielczość ekranu. W zasobniku z widgetami Wave’a 533 brakuje wielu dodatków, które są znane z S8500. Próba dołożenia widgetów przeznaczonych dla pierwszego modelu Wave’a kończy się komunikatem o błędzie – za mały ekran, widget się nie zmieści. Szkoda, bo dla S8500 powstało już sporo ciekawych rozszerzeń, które można pobrać nie tylko z Samsung Apps, ale także z różnych forów internetowych.

Problem niskiej rozdzielczości ekranu odczuwa się również podczas przeglądania Samsung Apps – wiele aplikacji i gier nie działa na 533. Nawet nie pojawiają się w wyszukiwarce. Stąd też nie ma co liczyć na chociażby takie dodatki, jak popularna gra Asphalt 5, zakładając, że udałoby się ją uruchomić na procesorze 312 MHz. W chwili pisania tej recenzji, w sklepie Samsunga było już ponad 1500 aplikacji dla Wave’a S8500, gdy tymczasem dla Wave 533 – zaledwie 501, trzy razy mniej. Z czasem te dysproporcje będą się zmniejszać, ale na większy wybór aplikacji zgodnych z Wave 533 musimy trochę poczekać – na szczęście nowa wersja bada SDK 1.1.0 umożliwia programistom tworzenie aplikacji, które będą się skalować na każdym ekranie.

Poza klawiaturą sprzętową mamy też do dyspozycji cztery tryby wprowadzania znaków z ekranu. Jest to standardowa klawiatura alfanumeryczna, klawiatura QWERTY i dwa rodzaje pisma odręcznego. Szybsze pisanie zapewnia opcja „przewidywanie tekstu”, czyli T9, nie ma jednak opcji wprowadzania znaków w sposób znany z klawiatury Swype, czyli przez przeciąganie placem po literach klawiatury. Opcja ta dostępna jest w najnowszej wersji nada OS 1.2, ale tu mamy starszy system 1.1 i na razie nic nie wiadomo, by Wave 533 doczekał się aktualizacji.

Mimo tego, że ekran jest dość niewielki, pisanie na wirtualnej klawiaturze nie sprawia wielkich problemów, co mnie trochę zaskoczyło – na większych ekranach innych modeli robiłem czasami więcej błędów. Jednak do ideału trochę brakuje – na klawiaturach ekranowych można wstukać króŧkiego SMS-a, ale już tworzenie dłuższych e-maili mija się z celem. Lepiej wysunąć slidera z klawiaturą sprzętową.

Co w menu?
W menu Wave’a 533 nie zabrakło najważniejszych aplikacji systemu bada. Przede wszystkim jest to Social Hub, który pozwala integrować konta serwisów społecznościowych, konta e-mailowe, skrzynkę SMS itp. Dzięki wsparciu dla standardu Exchange ActiveSync możemy pobierać e-maile w trybie push, a także synchronizować kontakty i kalendarz. Warto przypomnieć, że obsługę Exchange umożliwia poczta Gmail, która z Wave 533 działa bardzo dobrze. Nie zabrakło pełnej aplikacji Facebooka i Twittera.

Gorzej wypada przeglądarka internetowa. Chociaż pracuje na dobrym silniku WebKit, nie jest zbyt wygodna – podobnie jak w S8500 nie formatuje stron po powiększeniu, przez co tekst nie mieści się na ekranie – trzeba nieustannie przewijać go na boki. Ogólna wygoda korzystania z przeglądarki również jest daleka od ideału. Browsery w innych mobilnych systemach operacyjnych wypadają o wiele lepiej – w iOS czy Androidzie. Dla bada OS istnieją tylko dwie inne możliwości: Opera Mini w Javie i Tiki’Surf, obydwie pozostawiają sporo do życzenia, jeżeli chodzi o komfort działania. Wadą Opery Mini, podobnie jak innych aplikacji Java, jest pasek ze strzałkami, który zmniejsza optycznie ekran i nie można go wyłączyć.

W menu Wave 533 są dostępne także takie aplikacje, jak menedżer plików, wyszukiwarka, zegar, multikomunikator (a właściwie dwa oddzielne – Palringo i połączone w jednej aplikacji Windows Live Messenger i Yahoo), notatnik, zadania i dyktafon. W osobnym katalogu znajdziemy kilka prostych gier, Są to dość dobrze znane użytkownik Samsungów tytuły: „Turlająca się kostka”, wykorzystująca wbudowany akcelerometr, Parachute Panic, Typic Master, PacmanCE, Monopoly, DiamondTwsiter i BrickBreaker. Niestety, cztery ostatnie to wersje demo.

Samsung Wave 533 wyposażony jest, jak pisałem wyżej, w odbiornik GPS, jednak zabrakło aplikacji do nawigacji. Programu Samsung LBS, opartego na Route 66, nie ma i na razie nie zanosi się, by powstał – na razie wsparcie dla tej aplikacji otrzymały tylko 4 modele z bada i nie ma wśród nich Wave 533. W standardzie otrzymujemy więc tylko Google Maps. Nieliczne aplikacje GPS z Samsung Apps raczej nam się nie przydadzą.

Multimedia
Pierwszy model Wave zasłynął m.in. ze świetnych możliwości multimedialnych. Po Wave 533 nie należy sobie obiecywać zbyt wiele. Po pierwsze telefon pozwala tylko na odtwarzanie plików 3GP i MP4, wbudowany player nie widzi plików w formacie AVI (bez względu na użyty kodek – DivX, Xvid czy H.264). Nie znalazłem też żadnej dodatkowej aplikacji, która pozwoliłaby na uruchomienie AVI w tym modelu, np. NapiPlayer dla 533 nie jest dostępny. Być może niedługo się to zmieni, ale wtedy trzeba brać pod uwagę inny problem – mała wydajność uniemożliwia oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Próba obejrzenia wideo 720p MP4 nagranego za pomocą Wave S8500 zawsze się kończyła komunikatem o nieobsługiwanej rozdzielczości. Udało mi się uruchomić kilka plików gorszej jakości, ale nie ma porównania do pierwszego Wave’a. Moim zdaniem wbudowany player, chociaż wygodny i łatwy w obsłudze, najlepiej sprawdzi się tylko podczas przeglądania filmików nakręconych wbudowaną kamerą 533 lub też streamingowych filmików z YouTube – z nimi telefon radzisobie całkiem dobrze.

Znacznie lepiej wypada odtwarzacz muzyczny, który w niczym nie ustępuje temu z modelu S8500. Po odpowiednim ustawieniu equalizera (do wyboru kilka schematów dźwiękowych, w tym rock, pop, jazz, dance itd) możemy się cieszyć świetnym brzemieniem, realistyczną panoramą przestrzenną i czystymi dźwiękami. Oczywiście najbardziej wymagający audiofile na pewno znajdą jakieś wady i fałsze odtwarzanej muzyki, ale w porównaniu do innych telefonów komórkowych, Wave 533 nie ma się czego powstydzić. Do wyboru jest też kilka efektów, jak np. sala koncertowa czy wzmocnienie basu. Aplikacja odtwarzacza ma kilka ciekawych funkcji dodatkowych, np. rozpoznawanie muzyki. Szkoda tylko, że Samsung nie poprawił obsługi okładek – żeby się pojawiły w odtwarzaczu, muszą być dodane do tagów ID3 plików MP3, natomiast okładki umieszczone jako osobne pliki JPG w tym samym katalogu, co płyta, są ignorowane.

Jeżeli zabraknie utworów w MP3, z pomocą przyjdzie radio FM z RDS, automatycznym strojeniem, zapisem ulubionych i możliwością nagrywania audycji na karcie pamięci.

Aparat w Wave robi maksymalne zdjęcia o rozdzielczości 3,2 Mpix (2 048 x 1 536). Oprogramowanie cyfrówki to znany i sprawdzony standard Samsunga – a więc sporo ustawień i dodatkowych opcji, które pozwalają na lepsze dobranie parametrów obrazu – sceny, tryby, efekty, balans bieli, wszystko łatwe w dostępie i wygodne. Zaletą jest także sprzętowy przycisk aparatu, niestety zabrakło funkcji autofocus. Dlatego też o bardziej wyrafinowanych fotkach nie mamy co myśleć, zwłaszcza w zbliżeniach. Tryb kamery prezentuje się jeszcze skromniej: maksymalna rozdzielczość filmów to 320 x 240, ich jakość jest nie najlepsza.

Poniżej przykładowe zdjęcia z Wave 533 (kliknij na miniaturkę).

Bateria
Litowo-jonowy akumulator o pojemności 1200mAh jest jedną z zalet Wave’a 533. Przy stałej synchronizacji Exchange i włączonym Wi-Fi telefon wytrzymuje co najmniej dwa dni, co jak na smartfon, jest wynikiem dobrym. W warunkach mniejszego obciążenia możemy liczyć nawet na 3–4 dni pracy.

Co w zestawie?
Pudełko z Wave 533 zawiera standardowy zestaw, bez żadnych niespodzianek. Poza telefon znajdziemy w nim słuchawki douszne – najprostszego typu, podobne dołączane są do wielu telefonów Samsunga niższej klasy, na szczęście wyposażone w pilota. Kolejny element zestawu to ładowarka z końcówką microUSB oraz kabel microUSB do podłączenia telefonu do komputera. Całość uzupełnia instrukcja obsługi. Same najpotrzebniejsze rzeczy, bez dodatków.

Podsumowanie
Zapaleni gracze, osoby używające telefonów do oglądania filmów, także użytkownicy, którzy lubią testować nowe programy, widgety i inne ciekawe dodatki, raczej powinni się trzymać od Wave’a 533 z daleka. Ten model ma zbyt słabe parametry techniczne, by pełnić rolę kieszonkowego centrum multimedialnego, w tym zakresie ratuje go tylko odtwarzanie muzyki i radio FM. Preinstalowany zestaw aplikacji i wygodna klawiatura QWERTY doskonale ułatwiają stałą komunikację ze znajomymi przez SMS-y, e-maile i na Facebooku – i to są najważniejsze zastosowania dla 533.

Czy oznacza to, że 533 to telefon kiepski? W żadnym wypadku, po prostu na ten model trzeba patrzyć nie jak na następcę Wave’a S8500, lecz raczej jak na „Samsung Delphi z bada OS”. Myślę, że to bardzo dobry kierunek – telefony typu Corby czy Delphi miały pewne zalety, w tym niską cenę i wygodę obsługi, zdobyły wiernych fanów, ale nie dawały pełni możliwości, jakie zapewniają smartfony. Samsung Wave 533 to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują telefonu nieskomplikowanego, niedrogiego, a przy tym oferującego trochę więcej niż zwykłe komórki. System bada 1.1 pozwala rozbudowywać funkcje urządzenia i chociaż na razie w Samsung Apps jest mało dedykowanych aplikacji, ich liczba będzie się szybko zwiększać – tak samo było przecież z S8500.

Samsung Wave 533 (S5330):

 • Zakresy GSM 850/ 900/1800/1900 MHz
 • System operacyjny Samsung bada 1.1
 • Procesor 312 MHz
 • Pamięć 100 MB + microSD (do 16GB)
 • Wyświetlacz 3.2” 240×400 TFT, 262 tys. kolorów, pojemnościowy, obsługa multi-touch
 • Łączność GPRS, EDGE
 • WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • Bluetooth v3.0 z A2DP
 • microUSB
 • Wiadomości SMS, MMS, e-mail, push e-mail
 • Przeglądarka Dolphin 2.0 (WAP 2.0/xHTML, HTML, Flash)
 • GPS z AGPS
 • Dyktafon
 • Java MIDP 2.0
 • Aparat fotograficzny 3,2 Mpix, nagrywanie wideo 320 x 240
 • Odtwarzacz MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA/AMR
 • Odtwarzacz wideo 3GP, MP4, 320 x 240
 • Radio FM z RDS
 • Akumulator Li-Ion 1200 mAh
 • Wymiary 109,5 x 55 x 15,2 mm
 • Waga 118 g

Wady:

 • Brak 3G
 • Zbyt niska rozdzielczość ekranu dla aplikacji bada
 • Aparat bez AF
 • Kiepska obsługa multimediów, brak wsparcia dla AVI

Zalety:

 • Niezła klawiatura QWERTY
 • System operacyjny bada i dostęp do Samsung Apps
 • Integracja z serwisami społecznościowymi
 • Dobry odtwarzacz muzyczny
 • Wytrzymała bateria
 • witam mam problem, jak wyłączyc te komunikatory na tapecie typu ‚ znajomi’ lub ‚ skrocona instrukcja’ ? pilnie mi to potrzebne

  • Agata

   Na dole masz, już napisałam.:)

 • Dominika

  Mi bateria 3 dzień na 1 kresce trzyma da się gg sciągnąć ? Prosze o szybką odpowieć.. ;]

  • Damian

   można nazywa się to „badu” 😉 Pozdrawiam 😉

   • Andy

    A po co Ci gg skoro masz Parlingo

 • Pawełło

  Witam. Jak usunąć z pulpitów widgety? Nie chodzi mi o wszystkie ale o część. Mam też pytanie, na temat GPS. Jak te GPS działa? Trzeba zakupywać aplikację potrzebną do włączenia GPS?

  • Agata

   Jak usunąć widgety? Proste. Odblokowujesz klawiaturę i w lewym , górnym rogu ‚pulpitu’ jest napis ‚Widget’. Klikasz na niego. Jeśli chcesz usunąć z ekranu jakąś aplikację po prostu klikasz na nią przytrzymując trochę palec, aż wokół widgetu zrobi się żółta ramka i przesuwasz na tak zwany schowek. 🙂
   Pozdrawiam.

 • Agata

  Hej. Mam ten telefon od 2 miesięcy i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Jednak jedno mnie niepokoi. Otóż, co jakiś czas usuwają mi się sms (te które ja wysłałam). Próbowałam już coś z tym zrobić-zmieniałam ustawienia, sprawdzałam terminy i wszystko się zgadzało. Ale sms i tak się kasują. Co mam zrobić?

  • Eduardo

   mam to samo… el. wysłane kończą mi się na 199 wiadomosciach. gdy wyslę nową ta która była ostanią (na samym dole,kiedyś wysłaną) usuwa się a liczba wiadomości dalej zostaje 199.
   pomocy :<

   • Agata

    Myślę, że problem może rozwiązać karta pamięci, ale pewna nie jestem-to tylko moje przypuszczenia.

    • Eduardo

     Czytałam ze w innych modelach samsunga wave jest wproawdzone ograniczenie do 200 wysłanych, 1300 odebranych…
     ale nie wiem jak jest z tym akurat.
     na karte pamieci moge je sobie kopiowac.

     • Agata

      Nie wiem. Moja znajoma też ma taki telefon i ma o wiele więcej wiadomości.

 • Joni

  Właśnie przez ten opis telefonu zmieniłem zdanie co do wyboru telefonu

  • Joni

   Joni jak ty mogłeś zrobić takie powtórzenie z telefonem …

   …TEN SAM JONI

   • Oj, wielki tam rzeczy, powtórzenie. 🙂
    To na jakie zdanie zmieniłeś zdanie? :-))

 • Marcin

  Dla mnie dziadostwo. Od 2 miesięcy „mam” ten telefon i ciągle w serwisie.

  • Trafiłeś na pechowy egzemplarz, raczej nikt tu nie narzeka na 533.

 • nie kupujcie tych bubli poprostu sie psuja dotyk mi sie zawiesza i wogule bateria sie czerpie gdy nie uzywam!!!

  • Agata

   Może po prostu masz włączony Bluetooth, max jasności ekranu i inne takie duperelle? Jest dużo opcji na telefonie, które szybciej wysysają energię z baterii.:)

 • Anka

  Mam problem z kartą SIM. W telefonie są widoczne kontakty z karty, ale nie są widoczne zdjęcia zapisane na karcie SIM. Karta była wcześniej w innym telefonie. Może ktoś zna rozwiązanie dla tego problemu?

  • Zdjęcia na karcie SIM? A może jednak na starym telefonie?

 • lol

  dla mnie jest fajna ;3

 • Pawello

  Dzieki za odpowiedz, Agata. Usunalem niepotrzebne widgety. Ale ja mam 8 pulpitow i np. Jak mam widgety z 6 pulpitu i mam wolnych z 4 pulpity po usunieciu widgetow, to czy mozna te widgety z 6 pulpitu przeniesc np na te puste albo na 2 pulpit? A czy mozna usunac kilka pustych pulpitow?

  • jasne ze można! ale lepiej kup troche lepszy model od tego złoma modelu samsung weve 533 weż lepiej lepszy model tel dobrze ci radze bo ci bedzie psuł telefon!!sam=a sie pszekonaj sprawdz pod baterią tam gdzie łaczy bateria itd cos wiecej wejdż http://www.problem samsg wawe533.com.pl życze powodzenia na inny lepszy modeltel-)

  • Agata

   Po prostu przenosisz do schowka, a później na wybrany pulpit.:)

 • Adello

  jak myślicie czy ten telefon będzie mi dobrze służyć. Bo na gwiazdkę mam sobie kupić?

 • fifi

  a dużo zapłaciliście za swoją komórke?

 • Jestem o krok od kupienia tego telefonu. Nie mogę się doczekac by go bliżej zbadać 🙂

 • Trytonnnn

  Witam,
  Mam bardzo istotne pytanie które zaważy na kupnie tego telefonu.
  Powiedzcie mi jak Waszym zdaniem sprawuje się przeglądarka internetowa. Jestem trochę nałogowcem gier online (plemiona.pl) stąd też wybór telefonu z qwerty.

  Sprawdźcie jak to u Was działa.

  • Dante

   Jeśli chodzi o gry typu plemiona to telefon się dość dobrze sprawdza

 • Bartosz

  Witam. Mam do wyboru tego własnie samsunga i Nokie C3-01. Który waszym zdaniem jest lepszy?

  • zula

   miałam nokie c3-01 i nie byłam z niej zadowolona, niby fajna, ale do pobawienia sie, na dłuższą mete jest nawet uciążliwa. ekran okropnie sie zacinał . ;/ . bierz Samsunga ;d

 • Pawełło

  Nokia c3 jest beznadziejna, dobrze radzę. Beznadziejna bo jest strasznie nie wygodna wmontowana klawiatura qwerty a po za tym ona wogle nie jest dotykowa!
  PS: w tym momencie piszę właśnie ze swojego telefonu (samsung wave 533 oczywiście) i jest fajnie, nic się nie zacina, dobrze się pisze.

 • Aleksandra

  Witam, nie oritentujecie się może czy da się w tym modelu wyciągnąć notatkę na pulpit? Zeby wyswietlała się samoistnie? To samo chciałabym zrobić z kalendarzem, o ile jest taka możliwość. Żeby sam wyświetlał terminy spotkań, bez wchodzenia w niego.

  • Asia

   Można w necie znaleść taki widżet notatka.

 • Lenka

  Mam pytanie, czy ekran się ‚przewraca’ kiedy zmieni się orientację np z pionowej na poziomą? Słyszałam, że w podobnym telefonie delphi tego nie ma i korzystając z internetu widok jest pionowy, przez co pisząc na klawiaturze trzeba się obracać.:p
  Chciałabym tego uniknąć, wolałabym, żeby np. strony internetowe otwierały mi się poziomo, tak jak jest klawiatura.

  Jeszcze tego telefonu nie kupiłam, ciągle się zastanawiam.

  • Asia

   Ekran ,,przewraca” się. 🙂 Pzdr

 • anna

  mam zamiar kupic ten telefon ,ale w sklepie powiedziano mi ze on samoistnie łączy sie z internetem nawet bez mojej wiedzy ,ale ja tak nie chce by się tak dzialo , czy ktos mi podpowie czy można tą funkcje wylaczyć, bo nie chcialabym byc niemile zaskoczona jak przyjedzie rachunek

  dziekuje za podpowiedzi

  • Asia

   Oczywiście, że można wyłączyć. Możesz ustawić, że aplikacje będą korzystały tylko z wifi.

 • Natalia

  Mam pytanie dotyczace wlasnie telefonu wlasnie wave 533. Jesli zrobie zdjecie i chce je ustawic na tapete to czy moge jakos obrocic ta zolta ramke aby byla ona pionowo, a nie poziomo? Licze na odp. Sorki za te male bledy. Poprostu pisze wlasnie z telefonu bez slownika i nie zwracam uwagi na szczegoly. 😀

  • Kaja

   Ramki nie udało mi się obrócić, ale jak zmniejszysz rozdzielczość zdjęcia do jednej z najniższych opcji, to żółta ramka się nie pojawia, a na tapecie wyświetla się całe zdjęcie w pionie

 • Radek

  Telefon posiadam jakieś 2 mce ogólnie polecam. Mam problem z baterią naładuję ją do końca, ale po 8h stan spada do 1 kreski nie wiem co może być nie tak.

 • Kamila

  Mam ten telefon Jest dobry , łatwy w obsłudze…
  dobrze się sprawuje Polecam go !:)

 • Kamila

  kto mi powie czy macie płytkę do kabla USB żeby podłączyć do komputera bo mi nie chodzi ….Ale nie mam płytki (Niby oprogramowanie znajduje się w telefonie jak ktos wie to niech mi napisze gdzie..Z góry thx)

  • Asia

   Ściągnij program KIES na komputer.

 • Piotrek

  Siema mośki widzę że się nadajecie wszyscy razem Szajsung zrobił dobry telefon czyli wave533 system co prawda nie jest najnowszy ale radzi sobie z gps-em który działa wi fi internetem i innymi rzeczami które są niezbędne do życia użytkownikowi dość taniego smartfona ekran automatycznie zmienia orientację z pionowej na poziomą po wysunięciu klawiatury qwerty automatycznie włącza się w przeglądarce widok poziomy to samo się dzieje z każdą aplikacją bądź programem uruchomionym w tym tel orpogramowanie to obsługi tel można zassać z strony szajsunga więc trochę szukania i macie aplikację samsung KIES na dysku wave 533 nie łączy sie sam z internetem wij3bali ci kit w sklepie znają się lepiej niż ty widać na takich telefonach są ciemni jak za króla świeczka więc w razie jakiś pytań proszę pisać na maila madeinniebo@gmail.com albo gygy 34441078

 • Ewelinka

  Powiem wam,że szybko chodzi przeglądarka …
  Mi np. bardzo dobrze się pisze na tej klawiaturze ..
  Ten tel. ma facebooka, twittera komunikator od razu w menu.
  ma notatnik, klendarz, stoper, minutnik ,e mail ,social hub, moje konto, dyktafon i różne inne …
  jest jeden – bo nie ma latarki ..a ja chce się zrobić zdjęcie i jest wieczór to nic nie widać na zdjęciu nie ma chyba flesza a jak ma to to nic nie daje…
  Na słuchawkach głośno chodzi muzyka(A ja tak lubię)
  U mnie mogę ile chce sms mieć trzymać ale zależy to od pamięci lub karty pamięci…Polecam go bardzo łatwy w obsłudze dużo moich znajomych spodobał się mój telefon(samsung wawe 533) i kupili taki sam !:P

  • co prawda nie ma flesza, ale masz tryby, wybierz nocny.;)

 • kasia

  Zgadzam się z Eweliną
  Ale oni tam piszą ze szybko rysuje się i że za pół roku będzie wyglądał masakrycznie…A to nie prawda mam ten telefon już 8 miesięcy i spadł mi chyba z 20 razy jak nie więcej i ani się nie zepsuł ani nie ma rys bardzo widocznych dla oka ..ale też jak jest już kogoś porysowany to nie problem zmienić obudowę chociażby tylną

 • kasia

  ja jednaj muszę jeszcze dodać ze oni piszą ze zaślepka zgrzyta i przesuwa się gorzej po upływie czasu o tuż tak samo jak wcześniej bez zmian..komfort klawiatury jest dobry nie za twarde nie za miękkie nie ma wyblakłych kolorów ekran ..
  Tutaj w opisie tel. on daje same minusy tego telefonu pewnie oczekiwał ze telefon to będzie to samo co laptop tylko że tańszy…Gdyby on miał takie bajery co laptop lub komputer nikt już by nie kupił kompa lub laptopa jak by był taki telefon… I tak większość osób nie korzysta z facebooka twittera komunikatora więc po co jeszcze mają być inne bajery których się nie używa na co dzień..Dla mnie ten telefon i tak jest już dobrze rozbudowany ..!!!

 • Milena

  Hej. Mam taki sam telefon i mam problem ;( jak rozmawiam przez telefon to nie mogę podłączyć słuchawek… to tak zawsze będzie?Czy da się to jakoś ustawić?

  • Dawidek

   Jeśli w słuchawkach masz mikrofon to możesz rozmawiać przez słuchawki 🙂

 • kasia

  U mnie normalnie chodzą słuchawki..
  Może zobacz w ustawieniach połączenia ..Nie wiem

 • Domi

  Witam! Od tygodnia jestem posiadaczką Samsunga Wave533 jednak od początku napotkałam problem..Kiedy próbuję połączyć się z internetem wyskakuje brak odpowiedzi albo nie można się połączyć..Poprzez Wi-Fi telefon znajduje sieć itd. ale niestety nic z tego..Czytałam już mnóstwo poradników ale niestety nic z tego..Może ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić?

  • Dawidek

   Kolego a to jest Twój ruter? Ten od Wi-fi? może ma klucz po prostu. A telefon wystarczy że sobie skonfigurujesz ze strony operatora. Chyba, że masz w ustawieniach odznaczone „użyj danych pakietowych”. Masz to w ustawieniach/komunikacja/sieci telefonii komórkowych

 • MaRcik

  witam mam problem bo gdy odpalam gg plus wlasnie na tym telefonie pisze mi ze ,,upewnij sie czy nie jest aktywny profil internet” co mam zrobic ? (przed tem nic nie zmienialem w profilach transmisji danych..) PROSZĘ O ODPOWIEDZ CO MAM ZROBIC KROK PO KROKU bo nie znam dobrze jeszcze tego telefonu

  • Dawidek

   Wejdz w ustawieniach/komunikacja/sieci telefonii komórkowych/użyj danych pakietowych (zaznacz)
   nie wiem czy dokładnie u Ciebie w tym telefonie jest to tak rozmieszczone. poszukaj tych „danych pakietowych”
   Chyba ,że masz nie ustawiony telefon. Skonfiguruj sobie go. Wejdź w stronę swojego operatora i skonfiguruj sobie wszystko. Internet mms itp..

 • ludzi piszę dla wzystkich:posiadam ten telefon od miesiąca i sprawuje mi się bardzo dobrze. Ma więcej zalet niż wad. POLECAM 😉

 • wera

  bry!
  mam tego cukiereczka ood…miesiąca…jestem bardzo zadowolniona, bo mam słabość do Samsungów, ale…jak mam włączoną muzykę, to włączona piosenka powtarza się w nieskończoność…jak wyłączyć tę funkcję??
  pozdrówki 😀

 • Kurek

  Witam wszystkich, chciałbym się zapytać posiadaczy tego telefonu czy warto go kupić, bo jak narazie to nic się nie dowiedziałem na temat tego telefonu i najlepiej napiszcie + i – fona 🙂

 • MichU

  Powiem wam że telefon nie robi szału… Internet bardzo wolny, e-mail w porządku lecz mam problem z pamięcią, mam domyślnie na kartę pamięci która jest praktycznie „czysta” i gdy pobieram aplikacje to wyskakuje mi błąd z pamięcią.

 • kasia

  hej mam ten tel i jestem zadowolona jest spoko 🙂 bajerkow nie ma za wielu ale fon potrzebny mi jest d dzownienia i smsowania w tym sie sprawdza w 100 %

 • sewer

  Proszę o informację czy w tym modelu można zainstalować Auto – mapę?

 • szczęsliwa13

  na ile w skali od 1-100 oceniasz ten telefon(chce sobie taki kupić)

  • MichU

   Oceniam go na 60

 • Dante

  Mam taki denerwujący problem, mianowicie jak wchodzę na facebooka nie wyświetlają mi się zdjęcia profilowe, a nawet nie tyle nie wyświetlają się, co po prostu są takie miniatury jak na fb kiedy ktoś nie ma zdjęcia profilowego. Wie ktoś co z tym zrobić…?

  • MichU

   Mam też tak lecz trzeba troszkę poczekać to ci się załadują.

 • mariusz

  dziwny tel z takimi utrudnieniami gdzie mu do avilli miała takie fajne vidgety i wszystko pod reką a tu porażka.dlaczego jest coraz gorzej

 • Marek

  czy jest w tym telefonie funkcja rozmowy sms? tak żeby wyświetlały się smsy z jakąś osobą tylko?

  • Andżelika

   Tak, jest taka funkcja.

 • Andżelika

  Aa tak btw wie ktoś może dlaczego gdy dodałam swoje konto gmail too gdy pobierałam wiadomości (pomijam fakt, że pobierało się po 50) po 300 wiadomościach nie chciało pobrać więcej? W dodatku pobierało wiadomości te początkowe, od momentu założenia poczty czyli z jakiegoś 2009r. A liczyłam na to, że jeśli już muszę bawić się w pobieranie wszystkich tak by doszło do tych najnowszych i bym mogła na bieżąco już pobierać by móc sprawdzać najnowsze maile to chociaż pobiorą się wszystkie, a nie skończy na 300. Jaaa, mam nadzieję, że ktoś mnie rozumie, fakt, trochę namieszałam. 😀

 • bosskaa

  Witam,
  mam pytanie- kupiłam sobie ten tel i mam pytanie dotyczące internetu. Chciałabym aby internet chodził na oryginalnej karcie, ale jak włoże drugą karte z innej sieci to nie chce żeby łączyło mi się z internetem – gdzie mam wejść w menu tel żeby to wyłączyć?
  Proszę o odpowiedź i pozdrawiam 🙂

 • JA

  TELEFON SUPER MAM GO DWA DNI I JESTEM HAPPY OCZYWIŚCIE ZROBIŁEM Z KOLEGĄ CRASHTESTY I WYSZŁO SUPER BO JAK MIAŁEM AVILLE TO MOGŁEM O ŚCIANĘ WALIĆ PODOBNIE JEST Z TYM

  KUPUJCIE GO KUPUJCIE GO KUPUJCIE GO

 • klaudia

  można na tej stronie zamówić go za niską cenę ?

 • Kambo

  No zaraz jadę go kupić . Po waszych komentarzach sądzę , że powinien mnie zadowolić 🙂

 • ukasz

  Pytanie do posiadaczy – czy ten telefon odczytuje pdf-y? Zastanawiam się nad jego kupnem, a nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji. A jest to dla mnie BARDZO ważne. Dzięki z góry za odpowiedź.

 • Izabela

  Witam,

  Chciałam zapyać jak jest z gpsem? Dobrze działa? Trzeba coś dokupywać czy wszystko już jest w telefonie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Pozdrawiam

 • Dante

  Kolejne pytanie:
  Jak usunąć z telefonu aplikacje z samsungapps? Szukałem tego w pamięci telefonu i na karcie pamięci ale nigdzie tego nie ma… I czy da się pobierane aplikacje instalować na karcie pamięci?

  • Krzysiek

   w menu u góry masz przycisk „edytuj” po naciśnięciu możesz usunąć już każdą aplikację z samsung apps

   • MichU

    To nie usuwa tych aplikacji… Kiedy wciskam „edytuj” i kasuje aplikacje to nada mam pamięć zajętą…

 • tofik

  telefon ma dostać w poniedziałek, oglą dałem ten telefon w salonie i mi się spodobał według mnie to dobry wubór. Troche o nim czytałem i bez wachań można go kupić

 • Izabelka

  Mam już ten telefon 9 miesięcy I jestem Bardzo z niego zadowolona :):*

 • Krzysiek

  mam go już 10 miesięcy ale mimo wszystko zamieniłem go na lepszego pod każdym niemal względem iphon’a 3G S. pomimo to – polecam

 • Onaa:**

  Czekam na telefon nie długo powinien przyjsc paczka 🙂
  Doradzcie i opłaca sie kupować ten telefon ??:)

 • alicjaaaa

  fajnie

 • Dante

  Niech mi jeszcze ktoś mądry powie czy an tym telefonie można zainstalować Operę i jeżeli tak to skąd wziąć instalkę

  • mariusz

   chłopie z nikąd ten tel ma bada 1.1 na którego gg nie ma i nigdy nic dobrego nie zrobią

 • Dominika

  Witam.Mam pytanko czy mieliście problemy ,że telefon wam się sam wyłączał bo ja czasem mam .. I jeszcze czy na telefon można gg ściągnąć?

 • Aga

  Jak ja mam na tym diabelstwie włączyć polskie znaki??? Błagam, pomocy…

  • Aga

   Ustawienia > Aplikacje > Wiadomości > SMS >
   pole Obsługa znaków zmień z Alfabet GSM na Unicode

 • Dawid

  Witam, jak w tym telefonie wyłączyć Widgety na ekranie głównym – zasłaniają tapetę.
  Prosze o pomoc.

 • krzysiek

  zmień dotykiem palca wigdet naOK
  przytrzymaj kilka sek zbędny obraz i przesuń palec w
  dół ekranu

 • Milosz

  Witam wszytkich fanow wave’a. Chcialbym tu opisac pewien problem. A wiec tak czy da sie wgrac flesha na przegladarke internetowa, bo nie potrafie odtworzyc filmow z innych odtwarzaczy niz youtube

  Proszę o szybką odpowiedź

  • mariusz

   przecież nawet na youtube nie wszystko chodzi z prostych przyczyn bo max obsługa video to 320 pix hehe i nic z tym nie zrobisz przykro mi baardzo

 • Witam wszystkich fanow wave’a. Mam pytanie – czy da sie wgrac flesha na przegladarke internetowa po to zeby np. ogladac filmy z innego odtwarzacza niz youtube?

 • wiktor

  czy trzeba w nim formatować baterie

  • Kasia

   nie, nie trzeba

 • Kasia

  Mam problem. ;/
  jak wlaczam gre to niepotrzebnie wyskakuje mi na dole „pasek narzedzi” . jak go usunac?

 • mariusz

  niestety przykra wiadomość dla wielu ciekawe pytania zadajecie a ja odpowiem bo mam go mieś ponad.:((( np. gg zapomnij nie ma mowy nie odpali robiłem wszystko szukałem wszedzie
  tel ma wszystko i nic bo:
  ma wi-fi które jest już dostępne w wielu miejscach mozna serfować ale ten tel. o dziwo nigdy wam nie odtworzy filmiku z jou tube który ma wiekszą rozdzielke niż 320 to jakaś obłuda,co lepsze z mojej starej nokii n70 którą nabyłem 4 lata temu filmików nie odtworzy bo sie nie mieszczą 🙁 tj koszmar zobaczycie tylko przykrą informacje jak bedziecie próbowali
  -jawa czaty i tp nie obsługuje nie moge javy znależć na to badziewie z plusa
  -ma wbudowane systemy moduły gps BEZUZYTECZNE NIESTETY!!! bo nigdzie nie znajdziecie map na ten bada 1.1 nigdzie!!! stara avilla miała drogowskażnik czy jakoś tak ale bez modulu gps niedokładny a na bada 1.1 nie ma czegoś takiego
  a na tym durnym samsung aps nie ma poprostu nic ooo nfs pursuit żenada grafika gorsza niż na se k500 pamietacie miałem chyba 7 lat temu taki

 • mariusz

  aha niech ktoś mi powie czemu tu nie ma wdgetów takich jakie chce dac na ekran ma tylko kilka oryginałów a kalkulator??? – jak dać i wiele innych które nacodzień sie używa. ten tel ma 10 stron pulpitu ale naco i po co żeby Yahoo albo tabelke z urodzinami tam umieszczać

 • mariusz

  a po co zrobili te wysuwaną klawiaturę z której nawet nie da sie korzystać bo ma za płaskie przyciski i ich nie czuć lepiej idzie pisanie po ekranie

 • mariusz

  o ile pamięć mnie nie myli w avilli z menu mozna było każdy widget załadować dlaczego w tym badziewiaku sie nie da avilla była taka przyjemna i prosta moja 82 lat babcia śmiało z niej korzystała a z tego fona sie nie da co muszę z przykrością stwierdzić
  czyżby samsung powrócił do serii niezrozumiałych,upierdliwych i innych niż wszystkie-telefonów z przed 10 laty pamiętacie takie hihi niewypały

 • mariusz

  oo super radio internetowe znalazłem na tym samsung apss setki tysięcy stacji radiowych ,włączyłem nie mogąc zasnąć w nocy o 3 godzinie bo mam w domu wi-fi 🙂
  – i zasnąłem…słodko
  – rano godz. 8.00 budze się,chciałem sprawdzić wiadomości od ukochanej – a tu nic czarny ekran,telefon zgasł – po prostu siadła bateria
  LUDZIE TO SĄ CHYBA ŻARTY !!!

 • Ewa

  moim zdaniem nie zaciekawy tel używam go miesiąc i jeśli ktoś potrzebuje małych rzeczy jak lampa błyskowa,dobry aparat czy wideo rozmowy (wcześniejszy model f480)to niech sobie poszuka lepszego modelu z miejsca,a przy tym to tez cegła.Mała pamięć tel.bateria jak wspomniano wczesniej nie trzyma najlepiej.Poza klawiaturą querty to nic specjalnego w tym telefonie,a i ta plastikowa klapka z tyłu to tez nie najlepszy pomysł rysuje się i sciera od samego kładzenia na stole.

 • Robert

  A jak u was z telefonem? U mnie jakość rozmowy jest dużo gorsza niż na SE 800 sprzed 6lat.

 • anusia

  Mam samsunga wava 533 juz pare miesiecy i naptkalam sie z problemem .1 to ze sam przestawia sie czas i data o kilka dni 🙁 kiedys obudzil mnie o 3 gdz. w nocy przez to ze sam czas sie przestawił 🙁 2 sam mi sie wylaczyl pomomo ze byla cala bateria i dzis znowu sie wylaczył ale teraz na AMEN I NIE MOGE GO WLACZYC JUTRO MUSZE GO ZANIESC DO SERWISU Z CZEGO JESTEM BARDZO NIEZADOWOLONA Prosze o pomoc jesli ktos to czyta :(((

 • anusia

  Po wielu mekach udalo mi sie go wlaczyc hurrrrraaaaa:) Dam mu jeszcze jedna szanse:) jecze jeden numer mi taki wywinie to wyladuje w serwisie na 100%. A tak to nie mam do niego żadnych zastrzeżeń :)Pozdrawiam.

  • Dziwny objaw telefonu, może i tak warto oddać do serwisu? Albo skopiuj ważne dane i zrób przywrócenie ustawień fabrycznych – czyli wyczyść wszystko do zera. Czasami pomaga.

 • anka

  Ten telefon to ostatni szajs, mam go od czerwca 2011r., kilka dni temu mi się zepsuł..;/ Ma też wiele wad. Na dzień dzisiejszy nawet za darmo bym go nie chciała.

 • SwiruS2601

  Witajcie.

  jestem użytkownikiem tego telefonu już prawie rok
  i to co czytam to śmiać mi się chce.

  nie wiem co wami kieruje pisząc to wszystko ale bez obrazy jak nie potraficie wykorzystać tego telefonu to poco go kupujecie?

  Niedziałające gg? bzdura gg na moim wave 533 śmiga aż miło
  (nie mówię o wstawce w parlingo lecz o gadu gadu które można pobrać z strony gadu gadu).

  narzekacie na wysuwaną klawiaturę a tak naprawdę jest Zaj…sta smsy można pisać z zamkniętymi oczami…

  naprawdę ludzie miałem uraz do samsunga ze względu na SGH j600e
  i bałem się go kupować ale jednak się myliłem
  może telefonu nie można porównać do Omni lub innych telefonów tej klasy ale nie odstaje od nich daleko.
  wystarczy potrafić się nim obsługiwać i umieć go ustawić pod dane potrzeby.
  ja swój mam ustawiony pod multimedia i bez problemu bierze nawigacje, programy internetowe, muzykę, filmy ,gry i wiele innych.
  więc mówię że jeśli nie umiecie obsługiwać się swoim wave 533 to poco go kopiliście?
  nie jest to ani Xperia ani nic tego typu…
  Jest to poczciwy samsung wave 533 który wiele potrafi uciągnąć i na siebie wrzucić.

  dobra kończę pisać te powieść bo szkoda slow na was jak się użalacie na dobry telefon który nic wam nie zawinił
  bez obrazy dla nie których posiadaczy tego sartfona

  Pozdro

  • Artur Q

   Podzielam tą opinie:)

 • SwiruS2601

  dopisze jeszcze ze jeśli chcecie telefon niedrogi który nie jest tak bardzo do tylu z najnowszymi to polecam wave 533.
  nie jest to maszyna potężna ale wiele potrafi.
  i wiele osób pozytywnie zaskoczy, wystarczy wiedzieć jak go wykorzystać.

  • mariusz

   no jest trudnym tel też mnie wku…. z początku ale teraz np pobrałem gg ze strony oficjalnej i mnie zaskoczyło. działa lepiej niż na kompie zostałem w szoku,tak samo nawigacja tak długo szukałem a wystarczyło w google wbić trza poprostu wiedzieć jak szukac bo wkurzają mnie sieciowe serwisy czy choc by stronka od samego samsunga które bałamuncą ludzi i oferują same badziewie . powinni ich do sądu podawać o wyłudzanie pieniędzy

 • ;))

  witam mam pytanko. Bardzo chce dostac ten telefon ale niestety moj tata mi nie chce kupic. Codziennie go o to prosze a on to przeciaga z dnia na dzien. Jak temu zaradzic?? Co go przekona by mi go kupic w ciagu kilku dni??Prosze napiszcie!!

 • :)

  Jak wyłączyć dźwięk gdy bateria jest na wyczerpaniu?

 • czy ktos mi pomoze jak mam włączyc ten tel.jest podłączony do ładowarki i niechce sie włączyc

 • Trustme

  Mam ten telefon od dnia, kiedy po raz pierwszy pojawił się w sklepach. Jestem z niego zadowolny, choć czasami zacina mi się QWERTY

 • Becia

  Witam. Tak czytam wasze komentarze i nie wiem co robić. Chce wziąć nowy tel i zastanawiam się nad Samsunk Wave 533 i SE x8. Może ktoś mi doradzi, który jest lepszy?

 • Kasja

  Nie bierz tego diabelstwa.
  Niby fajny, bajery, wi fi jest.
  Ale jak juz się zatnie, to piekło.
  A czasem chodzi jak czołg..

 • Kuba@

  Mam pytanie bo chce na święta taki telefon czy się opłaca czy jest fajny czzy się sprawdza?

 • kasia

  ja można zrobić zeby było można pisać wiadomości bez słownika??

 • malinka222k

  czy nie wiecie może o co chodzi;ten telefon wyłączył mi się i nie chce sie właczyc comusze zrobic??!

 • Twoja Stara

  nie polecam zakupu tego telefonu, chyba że ktoś kupuje go na czas poniżej 1 roku, bo później ekran sie psuje i czaem działa czasem nie…

 • Kevin

  dostaje dziś taki .fajny .mój wcześniejszy fon to lg kp500 stary ale fajny

Polski rynek akcesoriów do telefonów i tabletów powoli dogania zachodnie trendy.Niedawno na naszym rynku pojawiły się produkty, które tworzą zupełnie nową jakość w zakresieakcesoriów ochronnych do urządzeń Apple oraz pozostałych producentów. [...]

Recenzje

Samsung Galaxy S6

Do naszej redakcji trafił najbardziej oczekiwany model koreańskiego producenta, mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S6. To przełomowa tzw. galaktyka, [...]

Samsung Galaxy A3

Galaxy A3 to przedstawiciel najnowszej linii smartfonów Samsunga. Koreański producent wziął sobie do serca narzekania na tandetne wykonanie wcześniejszych [...]

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge sprzętowo niewiele różni się od Galaxy Note 4, wyróżnia go zakrzywiony ekran. Nie jest to pierwszy smartfon Samsunga z takim [...]

Najnowsze komentarze

Wideoprezentacje