Dodał: Łukasz Zieliński
6 stycznia 2011 17:01

Samsung zakończył betatesty i udostępnił swój pakiet do zarządzania zawartością telefonu z poziomu PC – Kies – w nowej wersji 2.0. Zmiany są wręcz rewolucyjne — przede wszystkim metamorfozę przeszedł interfejs, który teraz prezentuje się co prawda mniej efektownie, jest prostszy ale dzięki temu – bardziej przejrzysty, łatwiejszy w obsłudze i powinien bez problemu działać na każdym komputerze, co dotąd nie było takie oczywiste – stary Kies potrafił mocno obciążać zasoby. Zamiast docku z ikonami na dole i pulpitu na cały ekran zastosowano tradycyjny interfejs z jednym głównym oknem i panelami po lewej stronie. Można mieć nadzieję, ze nowy UI wpłynie na szybszą pracę, chociaż wymagania sprzętowe Kies 2.0 są niepokojąco duże.

Usprawnieniu uległ mechanizm aktualizacji firmware w telefonach – teraz odbywać się ma niemal w pełni automatycznie. Jeżeli dostępne będzie nowe oprogramowanie, informacja na ten temat pojawi się, gdy tylko telefon zostanie podpięty kablem do PC.

Znacznie rozbudowane zostały możliwości synchronizacji kontaktów, notatek i zadań. Kies 2.0 może wymieniać dane z pocztą Outlook, Gmail i Yahoo.

Kies 2.0 daje też spore możliwości zarządzania multimediami. Można w bardzo łatwy sposób uaktualniać kolekcję muzyki w telefonie, a także tworzyć playlisty i synchronizować je między PC a telefonem. Podobnie jest ze zdjęciami i wideo.

Minimalne wymagania Kies 2.0 to Windows XP. procesor Intel Pentium 1,8 GHz, 1 GB RAM, 500 MB miejsca na dysku. monitor o rozdzielczości 1024 X 768 (600). Trzeba mieć też zainstalowane następujące oprogramowanie: .Net Framework 3.5 SP1, Windows Media Player 10, ActiveSync(Windows XP), Device Center (Windows Vista) i DirectX 9.0C, lub ich nowsze wersje.

Samsung Kies 2.0 można pobrać STĄD.
A TU strona informacyjna.

  • najlepiej samsung kies 2

  • natalia

    Nie mam pojęcia jak to pobrac..:/:]

  • Ryszard

    Jak synchronizować kontakty z gmaila. Kupiłem Samsunga Solida (sugerując się ocenami i możliwościami telefonów przedstawionymi na tym portalu), próbuję znaleźć sposób synchronizacji i nie potrafię. Może ktoś pomoże.

Polski rynek akcesoriów do telefonów i tabletów powoli dogania zachodnie trendy.Niedawno na naszym rynku pojawiły się produkty, które tworzą zupełnie nową jakość w zakresieakcesoriów ochronnych do urządzeń Apple oraz pozostałych producentów. [...]

Recenzje

Samsung Galaxy S6

Do naszej redakcji trafił najbardziej oczekiwany model koreańskiego producenta, mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S6. To przełomowa tzw. galaktyka, [...]

Samsung Galaxy A3

Galaxy A3 to przedstawiciel najnowszej linii smartfonów Samsunga. Koreański producent wziął sobie do serca narzekania na tandetne wykonanie wcześniejszych [...]

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge sprzętowo niewiele różni się od Galaxy Note 4, wyróżnia go zakrzywiony ekran. Nie jest to pierwszy smartfon Samsunga z takim [...]

Najnowsze komentarze

Wideoprezentacje