Dodał: Łukasz Zieliński
2 marca 2011 22:03

Ma trochę z kultowej Spicy, ma też pewne cechy iPhone’a. Galaxy Ace to jeden z najnowszych przedstawicieli androidowych smartfonów Samsunga. Wyróżniają go: ekran 3,5 cala, procesor 800 MHz i… bardzo nietypowa pokrywa baterii.

Porównując specyfikację Galaxy Ace z innymi modelami Samsunga, możemy dojść do wniosku, że jest to trochę większy i młodszy brat bardzo popularnego Galaxy i5700, znanego jako Spica. Jednak na pierwszy rzut oka nasuwa się inne, nieuchronne skojarzenie – z iPhone’em. Ace nie jest bynajmniej kopią telefonu Apple’a, wiele szczegółów odróżnia te modele, ale łatwo też wskazać elementy wspólne. Przede wszystkim rozmiary ekranu i proporcje telefonu. Wyświetlacze 3,5 cala nie są zbyt popularne wśród producentów smartfonów z Androidem, najczęściej są stosowane matryce 3,2 cala albo większe – 3,7 cala. Ekran w Galaxy Ace mieści się pośrodku i jest to świetny pomysł Samsunga. Powierzchnia wyświetlacza jest zauważalnie większa niż w Spicy, jednocześnie urządzenie zachowuje lekkość i niewielkie rozmiary. W porównaniu z telefonami z ekranami 3,7 różnica na niekorzyść nie jest już tak odczuwalna, co zawdzięczamy m.in. dobrym proporcjom Galaxy Ace. Przymierzałem Galaxy Ace do dwóch telefonów z ekranem 3,7 cala: Samsunga Wave II oraz HTC Desire i wcale nie miałem wrażenia przepaści, jakie dzieli te modele pod względem rozmiarów ekranu. Podobnie jest zresztą z iPhone’em. Dziwne, że producenci tak rzadko sięgają po tak wygodną przekątną wyświetlaczy.

Inne nawiązanie do urządzenia Apple to metalizowana ramka okalająca Ace’a na krawędzi. Podobnie wygląda również srebrzysty pasek głośniczka od rozmów i tylko pod ekranem różnice zaznaczają się nieco wyraźniej – układ przycisków nawiązuje do Galaxy S. Ace wyróżnia się też bardziej płaską obudową oraz mniejszymi rozmiarami i ciężarem. Waży 113 g, co pozwala go zaliczyć do telefonów lekkich. Jednocześnie nie mamy wrażenia, że trzymamy w ręku zabawkę.

Pełnym zaskoczeniem jest wygląd pokrywy baterii. Od razu powiem: pomysł jest rewelacyjny! Zamiast typowych dla producenta lśniących powierzchni, na których zarysowania i ślady palców miały maskować – w niektórych modelach – delikatne wzorki, w Galaxy Ace wykorzystano chropowatą, matową powierzchnię. Pod palcami wyraźnie czuć szorstką fakturę. Dzięki temu telefon świetnie leży w dłoni, nie widać na nim odcisków palców, nie grozi nam zarysowanie, obudowa nie ślizga się po stole. Całość sprawia bardzo solidne wrażenie i można być pewnym, że Galaxy Ace długo pozostanie w dobrym stanie.

Obudowa Galaxy Ace pod każdym względem sprawia bardzo solidne wrażenie. Użyte materiały są dobre jakości, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Można mieć tylko obawy co do metalizowanej ramki dookoła telefonu – tego typu elementy wykończenia po jakimś czasie ulegają zarysowaniu (bo nie jest to sam metal), jednak podczas testów nie powstał na niej ani jeden ślad, chociaż telefon nie był traktowany z wielką dbałością – po prostu używany był jak zwykła komórka, noszona w kieszeni.

Na ramce umieszczone są różne przyciski i porty. Kolejno to: na prawym boku gniazdo karty microSD z dyskretną zaślepką (kartę można wymieniać na gorąco, bez wyłączania systemu) i blokada ekranu/Power, na górze port microUSB z zasuwką i wyjście audio mini jack 3,5 mm, na lewej stronie otwór na smycz i regulacja głośności, na dole tylko mikrofon i szparka do zdejmowania pokrywy. Jak widać zabrakło osobnego przycisku do aparatu fotograficznego.

Na przednim panelu, pod ekranem, umieszczony jest prostokątny klawisz Home, po lewej stronie dotykowy przycisk menu, a po prawej – strzałka powrotu. Przyciski dotykowe są całkowicie niewidoczne, gdy telefon jest nieaktywny, po wzbudzeniu zapalają się. Wygląda to bardzo elegancko, zwłaszcza po wygaszeniu ekranu.

Ekran
Ekran 3,5 cala ma standardową dla Androida rozdzielczość 320 x 480 pikseli (zresztą taką samą jak iPhone do modelu 3GS). Posiadacze Galaxy S czy innych modeli wyższej klasy mogą trochę narzekać, że widać piksele, jednak taka rozdzielczość ma też swoje plusy – mniejszy pobór energii. Zastosowana w Galaxy Ace matryca TFT LCD nie daje tej jakości obrazu jak Super AMOLED, ale do kolorów, kontrastu i jasności ekranu nie można mieć zastrzeżeń. Niezłe są również kąty widzenia. Pod tym względem testowany Galaxy to solidna średnia półka. Na słońcu wyświetlacz Galaxy Ace nie jest już tak dobrze czytelny, ale nie ma tragedii – można odczytać i napisać SMS-a, chociaż zdjęć już raczej nie obejrzymy. Nie ma jednak problemu, że wyjmując telefon na zewnątrz pomieszczenia, trzeba zasłaniać go ręką, by coś zobaczyć. Również czułość na dotyk jest wzorowa, ekran dobrze reaguje na pojedyncze tapnięcia i równie sprawnie obsługuje multi-touch.

O dobrej czułości ekranu w Galaxy Ace najlepiej można się przekonać podczas używania wirtualnej klawiatury. Pisze się na niej bezbłędnie, znacznie lepiej niż na wielu innych Androidach albo na Samsungu Wave S8500. Prawdę mówiąc, byłem bardzo zdziwiony – na Galaxy Ace pisało mi się najlepiej spośród kilku telefonów, które oglądałem w ciągu ostatnich miesięcy – mam na myśli nie tylko testowane Samsungi, ale telefony moich znajomych. Wygodę pisania na Ace można porównać do Galaxy S.
Ekran w Galaxy Ace potwierdza regułę, że w tej chwili Samsung jest zdecydowanie na pierwszym miejscu pod względem jakości swoich wyświetlaczy, bez względu czy w 100% korzysta z własnych rozwiązań czy też posiłkuje się technologiami innych firm (np. czujnik dotykowy).

Klawiatura i wprowadzanie znaków
Klawiatura w Galaxy Ace to kolejny punkt, gdzie widać podobieństwo do iPhone’a. Tradycyjnie, jak to u Samsunga, możemy zmienić układ QWERTY na klawiaturę telefoniczną oraz wybrać dwa pola z pismem odręcznym. Pisanie wspomagane jest przez przewidywanie tekstu XT9.

Jeżeli biała klawiatura Samsunga nam nie odpowiada, w opcjach możemy wybrać jeszcze jedna metodę wprowadzania znaków: Swype. Oczywiście język polski jest w pełni obsługiwany i można wygodnie i szybko „mazać” po ekranie. Na klawiaturze Swype znajdziemy ponadto jeszcze jeden bonus: ikonę trybu głosowego. Można pisać SMS-y dyktując je głosowo i co ważne – po polsku. Jeżeli mówimy powoli, można głosowo wprowadzać tekst wiadomości SMS lub e-mail.
Rozpoznawanie mowy to funkcja stworzona przez Google, więc można z niej też korzystać w innych zastosowaniach – np. w wyszukiwaniu Google.

Procesor i szybkość działania
Porównania do Galaxy i5700 wynikają przede wszystkim z takiego samego taktowania CPU – 800 MHz. Jednak w Spicy mieliśmy do czynienia z układem Samsunga, tutaj wykorzystano procesor Qualcomm MSM7227, znany z kilku innych modeli z Androidem. Układ graficzny to również popularny układ Adreno 200 (m.in. Nexus One). Całość tworzy niezłą kompozycję, która bardzo dobrze sprawdza się w codziennym wykorzystaniu. System i interfejs działają błyskawicznie, szybko otwierają się strony internetowe, doinstalowane aplikacje działają bez zarzutu. Ace polegnie dopiero przy wymagających grach 3D HD – maniacy mobilnej rozgrywki powinni jednak wybrać Galaxy S. Wielu popularnych ostatnio gier nie uda się w ogóle uruchomić z powodu zbyt niskiej rozdzielczości, a to co pójdzie, będzie przycinać. Gry HD w rodzaju Hero of Sparta uruchamiają się, ale z przyciętym ekranem – co jest oczywiste – trzeba więc szukać tytułów w wersji dla ekranów HVGA. Instalując Asphalt 5 otrzymamy w systemie tylko Asphalt 3, co jest charakterystyczne dla tej gry – na słabszych modelach zamiast „piątki” instalowana jest „trójka”. W ostatnim czasie pojawiło się pewne rozwiązanie tego problemu – ale niezbyt legalne. Na różnych forach można znaleźć przerobione gry HD, które zostały przystosowane do ekranów HVGA. Sprawia to, że można na Ace uruchomić Asphalt 5 i podobne tytuły, jednak trzeba pamiętać, że nie są to oryginalne gry, lecz nieoficjalne przeróbki. Nie kupimy ich w Markecie ani u producenta.

Za to nie ma problemu rozdzielczości i wydajności na grach typu Angry Birds – tu Ace radzi sobie bez problemu.

Dobrym testem wydajności jest również odtwarzanie wideo. I tu znów niemiła niespodzianka. Po pierwsze w wersji firmware’u, który znalazł się w testowanym egzemplarzu Ace, w menu aplikacji zabrakło ikony – tak charakterystycznego dla wielu modeli Samsunga – odtwarzacza wideo. Program ten można aktywować przez galerię aparatu, ale liczba obsługiwanych przez niego formatów jest bardzo ograniczona (MP4 i 3GP). Po doinstalowaniu playera DivX z Android Market sytuacja zmienia się tylko połowicznie. Galaxy Ace kompletnie nie radzi sobie z filmami o dużej rozdzielczości 720p, pliki AVI, niezależnie od kodowania, odtwarzają się dopiero przy rozdzielczości zbliżonej do VGA. Jednak i w tym przypadku trudno mówić o przyjemności mobilnego kina. Filmy się zacinają albo zawieszają. To chyba największe rozczarowanie, jakie wiąże się z tym modelem.

Te obserwacje potwierdzają wyniki benchmarków. Najlepszy wynik w Quadrant to 620, średnio wychodziło mniej – około 580. W Linpack wyszło najwięcej 9.524 MFLOPS, a w graficznych bechmarkach 3D: NenaMark1 – 33,5 FPS i Neocore – 50,9 FPS. Pod każdym względem przeciętnie, chociaż ostatni wynik jest całkiem niezły – ale trzeba pamiętać, że Neocore to benchmark Qualcomma, który optymalizowany jest pod jego układy. Nie ma aż tak dobrego przełożenia na wydajność w grach.

 

Dostępna dla systemu pamięć RAM wynosi 278 MB (fizycznie kość RAM ma zapewne więcej), maksymalnie można uwolnić ok. 170 MB. Nie jest to bardzo dużo, ale ta ilość wystarcza do szybkiego działania Androida.

Wewnętrzna pamięć dla aplikacji ma maksymalnie 158 MB, jednak jest możliwe także umieszczanie gier i programów na karcie pamięci.

Łączność
W trakcie testów Galaxy Ace korzystałem z transmisji danych 3.5G (HSDPA do 7,2 Mbps) oraz WiFi na kilku routerach oraz publicznych hot-spotach. Nie odnotowałem żadnych problemów z pobieraniem danych, Ace nie gubił zasięgu, nie przerywał łączności, zachowywał się wzorcowo.
Równie dobrze Galaxy Ace sprawdzał się podczas rozmów telefonicznych. Nie odnotowałem problemów z utratą zasięgu, w trakcie połączeń dobrze słyszałem rozmówców, również oni nie narzekali na jakiekolwiek problemy. Myślę, że Galaxy Ace świetnie się sprawdzi jako zwykły telefon.

System i interfejs
Samsung Galaxy Ace działa w systemie Android 2.2.1 Froyo, czyli wersji co prawda nie absolutnie nowej, ale kluczowej. Zapewne wszyscy fani „zielonego robocika” wiedzą, jakie się z tym wiążą korzyści. Najważniejszą cechą, której nie było wcześniej, jest możliwość instalacji aplikacji na karcie pamięci. Froyo jest optymalnym wyborem i nawet bez możliwości aktualizacji Ace długo pozostanie smartfonem na czasie.

Czysty Android został wzbogacony przez nakładkę Samsunga TouchWiz 3.0, która praktycznie niczym nie różni się od UI w Galaxy S i innych nowych modelach Samsunga. Do wyboru mamy kilka przewijanych pulpitów z zestawem ładnych widżetów, dół ekranu zajmuje dock z czterema ikonami, ikony aplikacji są wyraźne i kolorowe. Tu można po raz kolejny wskazać na podobieństwa do telefonu Apple, lecz w przypadku TouchWiz 3.0 nie jest to unikatowa cecha Galaxy Ace.

W menu znajdziemy pakiet programów Google oraz podstawowy zestaw androidowych aplikacji Samsunga. Nie zabrakło integratora kont społecznościowych i e-mailowych Social Hub, pracę biurową umożliwia pakiet ThinkFree Office (wersja pełna z możliwością tworzenia i edycji dokumentów), na zarządzanie plikami i procesami pozwalają dwa menedżery, są też drobne dodatki, jak: notatnik, dyktafon czy kalkulator oraz aplikacje multimedialne. Nie ma kilku programów, które znamy np. z Galaxy S, ale w Androidzie nie stanowi to problemu. Przed nami stoi cały świat sklepu Android Market i… pusty (sic!) Samsung Apps, który być może z czasem zapełni się ciekawymi dodatkami do pobrania na ten model.

Multimedia
O kiepskim odtwarzaniu wideo już wspominałem. Muzyka wypada lepiej, ale jednak też trochę rozczarowuje. Telefony Samsunga, jak: Galaxy S, Wave II czy nawet Wave 533, zapewniały nieco lepsze brzmienie, chociaż w Galaxy Ace jest taka sama aplikacji, która ponadto jest wyposażona w equalizer i opcję dźwięku przestrzennego. Testowałem Galaxy Ace z różnymi słuchawkami, różnica była niekiedy dość znaczna, jednak zawsze czegoś brakowało.  Mogę mieć tylko nadzieję, że to wina wczesnej wersji firmware, bo Samsung przyzwyczaił nas już do świetnej jakości dźwięku w swoich smartfonach. Oczywiście jako zwykły odtwarzacz MP3, Ace się sprawdzi, na przykład do słuchania muzyki w autobusie albo tramwaju. Muszę jeszcze dodać, że w zestawie nie otrzymałem żadnych słuchawek – testowałem Galaxy Ace ze słuchawkami od innych telefonów i playerów MP3,  z którymi brzmiały kiepsko. Lepiej brzmiały z dużymi Technicsami, ale to nie są słuchawki do noszenia na ulicy.

Do dyspozycji mamy też radio FM z RDS. Z multimediów możemy ponadto korzystać za pomocą narzędzia AllShare, które pozwala na udostępnianie muzyki czy filmów między komputerem PC lub telewizorem oraz telefonem za pomocą Wi-Fi.

Podobnie jak w innych modelach Samsunga także w Galaxy Ace, po włączeniu telefonu lub włożeniu nowej karty pamięci, musimy odczekać, aż zakończy się „skanowanie multimediów”, co potrafi być dosyć denerwujące, a nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Zdarzyło mi się kilka razy, że nośnik, który bez zarzutu działał z innymi smartfonami, w Galaxy Ace powodował zawieszenie się odtwarzacza muzyki, niektórych plików nie można było w ogóle otworzyć.

 

Aparat fotograficzny
Ace nie posiada dedykowanego przycisku aparatu, co jest niezbyt wygodne podczas fotografowania, ale stanowi to tylko niewielką przeszkodę. Żeby zrobić udane zdjęcie z autofocusem, wystarczy dotknąć wyraźnego przycisku migawki na ekranie – aparat sam nastawi ostrość i od razu zrobi fotkę. Oprogramowanie działa szybko, telefon nie „myśli” zbyt długo, więc w sumie robienie zdjęć jest łatwe, a co ważne – efekt też jest nie najgorszy. Zdjęcia są ostre i dość ładnie nasycone kolorami.

Jak przystało na Samsunga, aparat ma sporo funkcji dodatkowych: tryby scenerii, efekty, ustawienia bieli i ekspozycji, ISO w zakresie 100–400 oraz geotagging. Doświetlenie kadru jest możliwe dzięki diodzie – niezbyt mocnej, ale przydatnej. Maksymalna rozdzielczość obrazów wynosi 5 Mpix.

 

Przykładowe zdjęcia z Galaxy Ace (kliknij, by powiększyć):

Dobrych słów nie można za to powiedzieć o kamerze. Za pomocą Galaxy Ace nakręcimy wideo jedynie o rozmiarach 176 x 144 oraz 320 x 240 przy 15 fps (producent podaje 20 fps, ale ja nie zauważyłem). W czasach, gdy standardem jest 720p, takie rozdzielczości tylko dziwią – za absolutne minimum należałoby uznać format VGA. Niewielką jest więc pociechą, że podczas kręcenia wideo można wykorzystać doświetlenie LED. Filmiki nie zachwycają.

Przeglądarka
Mimo obecności Androida 2.2 Galaxy Ace nie należy do urządzeń, dla których jest dostępne oprogramowanie Adobe Flash. Nie ma go w systemie, nie znajdziemy też w Markecie. Filmy wideo na stronach nie są więc w ogóle wyświetlane, w przypadku YouTube mamy do wyboru dedykowany odtwarzacz albo mobilną stronę YT, która również korzysta z dodatkowego modułu odtwarzacza, a nie wyświetla filmów bezpośrednio w przeglądarce. Tym samym nie ma co myśleć o dotwarzaniu gier. Najwyraźniej Samsung nie dodał również wtyczki FlashLite, ponieważ na stronach WWW nie widać żadnych animacji.
Być może dzięki temu przeglądarka działa bardzo szybko i do czytania aktualności, odwiedzania portali i for, nadaje się idealnie.

Bateria
Samsung Galaxy Ace jest wyposażony w litowo-jonową baterię o pojemności 1 350 mAh. W typowych zastosowaniach możemy liczyć na pełne dwie doby pracy. W analogicznej sytuacji, przy pełnym synchronizowaniu różnych usług internetowych (poczta, pogoda, Facebook itp.), przeglądaniu Internetu i kilku rozmowach dziennie, większy Galaxy S wytrzymywał tylko dzień. Jednak nie należy się łudzić – multimedia, gry i aparat fotograficzny potrafią rozładować baterię Galaxy Ace błyskawicznie, jakby ta część oprogramowania nie była właściwie zoptymalizowana. Zdarzyło mi się kilka razy, że robiłem zdjęcia, gdy wskaźnik wskazywał stan ok. 50%. Po kilku fotkach niespodziewanie pojawiał się komunikat „podłącz ładowarkę”.

Podsumowanie
Ace to mocne wsparcie dla „galaktycznej” linii telefonów Samsunga. Co prawda nie jest to urządzenie przełomowe, a możliwościami niewiele odstaje od znanego od dawna modelu Galaxy Spica, jednak nowa wersja Androida, większy ekran 3,5 cala, dobry aparat 5 Mpix, oraz HSDPA o prędkości 7.2 Mbps to zalety, które mogą przekonać do kupna Galaxy Ace. Na uwagę zasługuje też praktyczna obudowa z karbowanym tyłem. Szkoda tylko, że zabrakło lepszego wsparcia dla wideo – zarówno odtwarzania, jak i nagrywania. Ace nie będzie dobrym wyborem dla wymagających graczy, chociaż bez problemu zagramy w wiele popularnych gier dla Androida, jak Angry Birds. Ogólnie multimedia nie są mocną stroną tego modelu, bo odtwarzacz muzyczny, choć użyteczny, pozostawia pewien niedosyt jakością brzmienia. Smartfon powinien spodobać się szczególnie tym użytkownikom, którzy szukają ładnego i wygodnego telefonu z ekranem dotykowym do codziennego zastosowania – odbioru e-maili, przeglądania stron, wysyłania SMS-ów, rozmawiania, robienia zdjęć itd.

Mnie, muszę przyznać na koniec, Ace trochę jednak rozczarował. Spodziewałem się urządzenia, które będzie „małym Galaxy S’, czyli smartfonem szybkim, o świetnym wsparciu dla multimediów, z gorszym co prawda ekranem, ale za to bardziej poręcznym niż i9000. Dwie ostatnie cechy się sprawdziły, reszta już nie. Między SGS a Galaxy Ace jest spora różnica, szkoda że Samsung nie zdecydował się na telefon, który byłby odpowiednikiem Wave S8500 w świecie Androida – czyli mały, ale szybki i w pełni multimedialny. Mimo tego cenię Galaxy Ace za ogólną przyjazność – chętnie kupiłbym sobie ten model jako drugi telefon do rozmawiania i odbierania e-maili.

Zalety:

 • Ładny wygląd
 • Dobre wykonanie
 • Czuły i wyraźny ekran
 • Pomysłowa i praktyczna pokrywa baterii
 • Android 2.2
 • Szybki w codziennym zastosowaniu
 • Dobra jakość połączeń głosowych
 • Szybkie działanie 3.5G
 • Niezły aparat fotograficzny

Wady:

 • Słabe odtwarzanie i nagrywanie wideo
 • Przeciętna wydajność w grach i multimediach
 • Brak Adobe Flash
 • Rozczarowująca jakość dźwięku

Specyfikacja techniczna:

System Android 2.2 (Froyo)
Wyświetlacz 3,5” 320×480 HVGA TFT-LCD
Procesor Qualcomm MSM7227 @ 800 MHz, GPU Adreno 200
Aparat fot. 5 MPix z autofocusem i lampą LED 

Tryby pracy: zdjęcie pojedyncze, seria, panorama, wykrywanie uśmiechu

Transmisja danych Bluetooth 2.1 

USB 2.0

WiFi 802.11 (b/g/n)

Pamięć 158 MB + microSD (do 32 GB)
Wideo MPEG4/H263/H264 

Odtwarzanie: WVGA@30fps

Nagrywanie: QVGA@15fps

Format: 3gp

Audio MP3, AAC, AAC+, eACC+ 

Gniazdo minijack 3,5 mm, Radio Stereo FM z RDS, dyktafon

Dodatkowe 

Funkcje

Sklepy z aplikacjami Android Market oraz Samsung Apps
Social Hub 

Klient poczty POP3/IMAP oraz ActiveSync (push e-mail)

Samsung TouchWiz 3.0 UI
Swype
ThinkFree – przeglądarka i edytor dokumentów
Wbudowana w Android przeglądarka internetowa, czytnik RSS
Mapy Google z funkcjami Współrzędne, Miejsca i Nawigacja (nie w Polsce)
A-GPS
Wyszukiwanie głosowe
Sensor Akcelerometr, cyfrowy kompas
Sieć HSDPA 7,2 Mb/s 900/2100 

EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

Wymiary 112,4 x 59,9 x 11,5 mm
Bateria 1350 mAh
 • Artur

  Czytałem ,gdzieś że idzie coś zrobić takie coś z telefonem. Jeśli nazwy kontaktów z telefonu są zgodne z nazwami kontaktów z Facebooka, telefon automatycznie pobiera zdjęcie i dodaje do kontaktu. Czy w Ace jest tak samo i jak to zrobić?

 • Wojtek

  czy ktoś może mi powiedzieć jakie oprogramowanie (i skąd je ściągnąć) trzeba zainstalować na komputerze, żeby móć odbierać na nim internet za pośrednictwem telefonu Samsung Galay ACe. Na www samsunga nie ma linku do odpowiednika nokii takiego jak „pc suit”, tylko są same pdf-y.

  dzięki

  • Aga

   Modem internetowy USB i
   przenośny punkt dostępu
   Dowiedz się, jak skonfigurować urządzenie jako
   bezprzewodowy modem lub punkt dostępu dla komputerów
   lub innych urządzeń oraz udostępniać połączenie urządzenia
   z siecią komórkową.
   ››Udostępnianie dostępu do sieci
   komórkowej urządzenia przez USB
   1 Podłącz kabel do przesyłania danych do gniazda
   wielofunkcyjnego w urządzeniu i do komputera.
   2 W trybie oczekiwania otwórz listę aplikacji i wybierz
   Ustawienia → Komunikacja → Udostępnianie
   Internetu.
   3 Wybierz Udost. przez USB, aby włączyć funkcję
   udostępniania połączenia przez USB.
   Twoje urządzenie będzie udostępniać połączenie z siecią
   telefonii komórkowej komputerowi.
   Aby wyłączyć udostępnianie połączenia z siecią telefonii
   komórkowej, usuń zaznaczenie pola wyboru obok opcji
   Udost. przez USB.
   Metody udostępniania połączenia sieciowego mogą
   być różne w różnych systemach operacyjnych.
   ››Udostępnianie dostępu do sieci
   komórkowej urządzenia przez sieć WLAN
   1 W trybie oczekiwania otwórz listę aplikacji i wybierz
   Ustawienia → Komunikacja → Udostępnianie
   Internetu.
   2 Wybierz Router Wi-Fi, aby włączyć funkcję punktu
   dostępu do sieci WLAN.
   Urządzenie wyszuka sieć WLAN i połączy się z nią.
   3 Za pomocą innego urządzenia znajdź nazwę swojego
   urządzenia na liście dostępnych połączeń i połącz się z
   siecią.
   Twoje urządzenie będzie udostępniać połączenie z siecią
   telefonii komórkowej innemu urządzeniu.

   • mietek

    Witam jestem nowy w obsłudze samsunga ale chciałbym nauczyc posługiwac sie tym sprzecikiem jak najlepiej.A wiEc pytanko jaki program sciągnąć aby zkonfigurowac go z komputerem???

 • Jagoda

  Również interesuje mnie powyższe pytanie. Chciałabym zdjęcia z telefonu wrzucić do komputera, z tym że komputer nie czyta telefonu, co muszę w takiej sytuacji zrobić ?

  • Aga

   Jeżeli komp nie widzi tela jako pamięci masowej,możesz użyć smasungowskiego Kiesa (zresztą Kies jest niezbędny do aktualizacji oprogramowania);ja do wymiany plików używam MyPhoneExplorera (łączy się tel z kompem przez kabel,bluetooth lub wi-fi,do wyboru),ponieważ szybko się uruchamia i jest bardzo prosty w obsłudze.Program jest darmowy,można pobrać go stąd : http://www.fjsoft.at/en/downloads.php
   do kompletu potrzebne jest zainstalowanie w telu aplikacji o tej samej nazwie,można ją pobrać z android marketu : https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5manNvZnQubXlwaG9uZWV4cGxvcmVyLmNsaWVudCJd

   • michal

    Zrobiłem tak jak pisałaś i jak chce się połączyć to pojawia mi sie komunikat „brak urządzenia podłączonego do usb”

    • Aga

     Masz na myśli Kiesa czy MyPhoneExplorera? Jeżeli Kiesa,to nie mam pojęcia,w czym problem (w wersji Windowsa może?),bo u mnie działa bez problemu.A jeżeli chodzi Ci o Explorera,to w Opcjach trzeba wybrać sposób połączenia z kompem (Plik>Opcje>Połączenie).

     • michal

      w MyphoneExploer. Robie Tak jak piszesz i cały czas sie błąd pojawia

     • Aga

      Nie mam pojęcia,w czym rzecz,mam ten program na dwóch laptopach,do jednego mam przypisane kilka telefonów plus tablet i żadnych problemow nie miałam,ani z konfiguracją,ani z wykrywaniem urządzeń.A łączysz się z kompem przez USB czy Wi-fi? Mnie się nie chce podłączć kabla,więc używam wyłącznie wi-fi.

 • allah

  A jak sie włancza budzik ?

  • Wejdź w menu, na trzeciej karcie powinieneś/powinnaś mieć „Zegar” (taka biała, okrągła tarcza ze wskazówkami). Wejdź w to, a następnie wybierz ikonę z dolnego pasku, jest to ikona budzika 🙂 Tam już chyba się połapiesz co i jak, pozdrawiam 🙂

 • asia

  Wie ktoś, czy da się włączyć raporty doręczeń?

 • sd

  A WY GŁĄBY NIE UMIECIE CZYTAC CZY WAM INSTRUKCJI NE DODALI DO PUDEŁKA?

 • dawid

  mam pytanie czy można używać gps nie włańczając przesyłu danuch

  • Zależy od aplikacji, jak masz nawigację off-line, to można. Ale pewnie nie masz 🙂

 • mirek

  jak włączyć polskie znaki?

  • Iwona

   Przytrzymaj literkę. 🙂

 • dota

  witam. mam takie pytanko. czy podczas rozmowy przez skype można włączyć jakoś kamerkę?

  • Luiza

   nie włączysz kamerki , bo jej z przodu nie ma ;d proste ;p

 • elcia

  Mam pytanie; w jaki sposób mogę zmienić miejsce zapisywania zdjęć z aparatu, ponieważ zapisują się w galerii co za tym idzie w pamięci telefonu przez co nie mogę ich zrzucić na komputer. Byłabym wdzięczna za pomoc.

 • dudas

  do telefonu dostałem kartę pamięci, taką dużą i nie wiem gdzie ją włożyć

 • Yo

  TY DUDAS to jest Adapter do kompa albo innych zeczy nie do komórki głąbie 😀

 • Anka

  Jak zmienić zdjęcie główne , które wyswietla się podczas odtwarzania muzyki. Samsung Galaxy Ace? Prosze o pomoc

  en problem męczy mnie już od kilku dni jestem w skrajnej desperacji

 • Luiza

  Mam pytanie .. co zrobić gdy telefon samoczynnie się wyłącza i nie idzie go uruchomić ?

 • karol

  hahahahaahhahaaa „do telefonu dostałem kartę pamięci, taką dużą i nie wiem gdzie ją włożyć”

Polski rynek akcesoriów do telefonów i tabletów powoli dogania zachodnie trendy.Niedawno na naszym rynku pojawiły się produkty, które tworzą zupełnie nową jakość w zakresieakcesoriów ochronnych do urządzeń Apple oraz pozostałych producentów. [...]

Recenzje

Samsung Galaxy S6

Do naszej redakcji trafił najbardziej oczekiwany model koreańskiego producenta, mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S6. To przełomowa tzw. galaktyka, [...]

Samsung Galaxy A3

Galaxy A3 to przedstawiciel najnowszej linii smartfonów Samsunga. Koreański producent wziął sobie do serca narzekania na tandetne wykonanie wcześniejszych [...]

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge sprzętowo niewiele różni się od Galaxy Note 4, wyróżnia go zakrzywiony ekran. Nie jest to pierwszy smartfon Samsunga z takim [...]

Najnowsze komentarze

Wideoprezentacje