Dodał: Łukasz Zieliński
27 marca 2011 18:03

Czy słyszeliście o telefonie Samsung Star? Pewnie nie, a jest to przecież jeden z największych sukcesów rynkowych koreańskiego producenta. Star sprzedał się w 30 mln sztuk na całym świecie. W Polsce znamy go jako Avila. Teraz na rynek wchodzi następca Stara/Avili.

Nazewnictwo modeli to rzecz umowna, nierzadko decydują o niej prawa marketingu, a nie względy czysto techniczne. Tak chyba było w przypadku telefonu Star II. Podobieństwo do pierwszego Stara/Avili jest dosyć luźne. Nowy model wygląda nieco bardziej kanciasto, wydaje się też być bardziej smukły. Metalizowana ramka dookoła obudowy oraz lśniąca pokrywa baterii nadają mu elegancji, co stanowi kolejny kontrast z nieco zabawkową Avilą. Na uwagę zasługują też subtelne detale na krawędzi obudowy – zaślepka karty pamięci, blokada ekranu, port microUSB (również z zaślepką), wyjście mini jack 3,5 mm oraz regulacja głośności – wszystkie te elementy wyglądają jak wyposażenie znacznie droższych modeli. Tylko klawisz pod ekranem i przyciski „słuchaweczki” przypominają tańszą Avilę.

Przednia cześć z ekranem także nieco połyskuje, w sumie więc Star II wygląda jak model z wyższej półki. Trzeba się jednak liczyć z tym, że lakierowane powierzchnie z połyskującego plastiku tradycyjnie są narażone na łatwe zabrudzenia, a w przyszłości być może też – na zarysowania. Te ostatnie w czasie naszych testów jednak się nie pojawiły, mimo że telefon był noszony w kieszeni razem z kluczami albo w plecaku. Jakość obudowy modelu Star II nie budzi wątpliwości – telefon jest dobrze wykonany, nie trzeszczy, żadne elementy nie ruszają się.

Niewątpliwie wygląd Stara II jest atutem – urządzenie wygląda jak elegancki smartfon, z daleka można wręcz pomyśleć, że to drogi model, będący dobrym uzupełnieniem garnituru biznesmena.

Ekran
Samsung Star II został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 3 cale i rozdzielczości 240 x 400 pikseli, a więc o takich samych parametrach jak w Avili. Tym razem jednak mamy do dyspozycji ekran wykonany w technologii pojemnościowej, o znacznie większej czułości, który można obsługiwać muśnięciami palca. W większej części przypadków technologia zastosowana przez Samsunga nie sprawia problemów – czujnik dotykowy reaguje bez opóźnień, jednak w porównaniu z recenzowanymi wcześniej modelami Samsunga, jak Wave 522 czy Ace, wydaje się, że Star II jest odrobinę mniej czuły. Zdarza się, że niekiedy trzeba ponownie stuknąć ikonkę lub skrót, lecz zdarza się to sporadycznie.

Stosunek rozdzielczości ekranu do przekątnej gwarantuje, że obraz jest bardzo wyraźny, nie widać poszczególnych pikseli, świetnie wypada też jego kolorystyka.

 

Interfejs i menu
Samsung coraz częściej stosuje w swych telefonach interfejs TouchWiz 3.0, już nie tylko w smartfonach. Główny pulpit Stara II przypomina ekrany takich modeli, jak Wave czy Galaxy Ace – są to przewijane obszary robocze, na których użytkownik może rozmieszczać widżety.

Menu ustawień telefonu prezentuje się niemal identycznie jak w modelu Wave 533 czy 723, jednak inaczej niż w tych smartfonach wygląda zasobnik z aplikacjami – ma niebieskie tło i wyraźną siatkę oddzielającą ikony. Nie jest to zbyt ładne połączenie, ale całość jest funkcjonalna, a to najważniejsze. Kolejna różnica w interfejsie dotyczy braku docku z ikonami na dole ekranu – są tam tylko tekstowe skróty do trzech najważniejszych funkcji telefonu.

Co zaskakuje, w Samsungu Star II znajdziemy nawet menedżer zadań, taki sam jak w bada OS, który jest wywoływany po przytrzymaniu środkowego klawisza pod ekranem. Oznacza to, że telefon obsługuje multi-tasking, jak w bardziej zaawansowanych modelach. Możemy więc m.in. dodawać wpis kalendarza, przełączyć się do komunikatora, później muzyki i znów wrócić do kalendarza, w to samo miejsce. Aplikacje nie są zamykane. To dość zaskakujące – w telefonach najniższej klasy, które na dodatek nie są smartfonami, zazwyczaj zarządzanie pamięcią jest o wiele prostsze – z nielicznymi wyjątkami aplikacje są natychmiast zamykane po przejściu na główny pulpit.

Funkcje telefoniczne
Samsung Star II świetnie spisuje się jako zwykły telefon. Doskonale trzyma zasięg, co sprawdzałem w miejscach, gdzie inne komórki potrafią „falować” – czyli w widoczny sposób, regularnie zwiększa i zmniejsza się rozmiar wskaźnika sygnału GSM. Głos rozmówcy zawsze brzmiał bardzo wyraźnie, nie pojawiały się żadne zakłócenia, to samo dotyczyło osób po drugiej stronie linii.

Wyszukiwanie kontaktów z klawiatury telefonu ułatwia funkcja inteligentnego wybierania, która działa jednak tylko po numerach – a więc w sposób mało intuicyjny. Telefonując, musimy znać trzy pierwsze cyfry telefonu osoby, z którą chcemy się skontaktować, a przecież nikt nie jest w stanie takich rzeczy zapamiętać.

Łączność
Samsung Star II posiada, co wciąż rzadkie w telefonach z tej segmentu, złącze WiFi, dzięki czemu jest możliwy szybki dostęp do Internetu, a także Bluetooth 3.0, co gwarantuje błyskawiczną wymianę danych z kompatybilnym komputerem. Jednak z dala od routera i sieci domowej jesteśmy skazani tylko na powolny transfer EDGE – Star II nie obsługuje 3G.

Aplikacje
Samsung Star II nie jest smartfonem, ale znajdziemy w nim aplikacje znane z systemu bada OS czy Android. Jak na Samsunga przystało, nie mogło zabraknąć programu SocialHub, który integruje konta społecznościowe i e-mailowe. Możemy tam podpiąć m.in. Facebooka, który umożliwia zintegrowanie książki adresowej z kontaktami pobranymi z tego serwisu. Jest też Twitter, komunikatory Palringo i Yahoo, a tworząc konto e-mail, mamy do dyspozycji Exchange ActiveSync (poczta push), Gmail, Yahoo, Windows Live oraz indywidualnie ustawiane konta POP. Skrzynki są wyposażone w mechanizmy filtrujące spam. Jednym słowem, zgodnie z trendami, Samsung stawia na szybką i wygodną komunikację, pod tym względem Star II niewiele ustępuje bardziej zaawansowanym smartfonom.

W menu z aplikacjami nie zabrakło też tradycyjnych narzędzi, jak: menedżer plików, kalendarz, zegar, notatnik, lista zadań, kalkulator i dyktafon. W katalogu „gry i aplikacje” znalazła się dodatkowo mapa Google. Coraz częściej spotykany w niesmartfonach Samsung Apps to tylko skrót do strony internetowej, gdzie znajdziemy niezbyt wielką liczbę dodatków.

Multimedia
Poza narzędziami komunikacyjnymi i produkcyjnymi wśród aplikacji Stara II znajdziemy także spory wybór programów do obsługi multimediów. Odtwarzacz muzyki przypomina ten z modeli Wave, pozwala na tworzenie playlist, zmianę brzmienia za pomocą equalizera, ma też funkcję rozpoznawania muzyki nadawanej w radio. Star II zaskakuje na plus bardzo dobrą jakością głośniczka, który mimo że jest mono, ładnie gra. Na słuchawkach brzmienie jest równie dobre i dlatego z powodzeniem można używać tego telefonu zamiast oddzielnego odtwarzacza MP3. Świetnie spisuje się wbudowane radio FM, które wymaga jednak od nas – jak zwykle – podpięcia słuchawek.

Zainstalowany odtwarzacz wideo nie grzeszy nadmiarem opcji (regulacja jasności, skalowanie obrazu i dźwięk 5.1) i pozwala odtwarzać filmiki o niedużej rozdzielczości, w formatach MP4 i 3GP. Z racji niewielkiej mocy telefonu trudno oczekiwać na możliwość uruchomienia filmów większych niż QVGA, entuzjaści mobilnych multimediów muszą więc przekodowywać duże filmy AVI do rozmiarów mobilnych. Rozczarować może też YouTube – nie jest to aplikacja, jak w smartfonach, lecz tylko skrót do mobilnej wersji serwisu. Po wybraniu interesującego nas filmu, odtwarzanie odbywa się w systemowym playerze wideo. Działa to sprawnie, ale np. dostęp do komentarzy i podobnych filmików jest utrudniony.

Wiadomości i klawiatura
Samsung Star II jest telefonem, w którym duże znaczenie odgrywa komunikacja z innymi, więc istotne jest to, jak wygodnie wprowadza się znaki na klawiaturze ekranowej. W układzie pionowym telefon pozwala na pisanie w trybie ABC, jak na typowej klawiaturze alfanumerycznej. Alternatywą są dwa tryby pisma odręcznego, nie ma jednak układu QWERTY. Niedziwne – na tak wąskim ekranie trudno byłoby z niej skorzystać. Pełna klawiatura pojawia się dopiero po przekręceniu telefonu o 90° – czujnik położenia automatycznie zmienia orientację ekranu i wówczas można z większą wygodą pisać długie wiadomości.

Bezbłędne i łatwe wprowadzanie znaków ułatwia T9, przewidywanie tekstu, a także „wpisywanie ciągłe”, czyli nic innego, jak jeszcze jedna wersja Swype. Rozwiązanie to jest znane także jako T9 Trace i polega na tym, że użytkownik może pisać, przeciągając po ekranie bez odrywania palca. Taki sposób ma wielu zwolenników i w Samsungu Star II można z niego z powodzeniem korzystać.

Przeglądarka
Kolejnym programem, który wskazuje na podobieństwo Samsunga Star II do telefonów Wave, jest przeglądarka internetowa – znany doskonale z systemu bada program Dolfin 2.0. Przeglądarka ta ma dosyć dobry silnik WebKit, który jest stosowany m.in. w Androidzie, ale w recenzowanym modelu nie spisuje się zbyt dobrze. Powód? Zbyt mała pamięć operacyjna. Jeżeli nawet uda nam się częściowo wczytać jakąś większą stronę, to próby jej przeglądania zakończy komunikat o braku pamięci i nie wczytają się obrazki. Z tego powodu lepiej wybierać strony mobilne przygotowane dla najsłabszych modeli. Szkoda, bo surfowanie bez ograniczeń za pomocą telefonu komórkowego przestało już dawno być luksusem. Jest standardem, jednak tego standardu Star II nie spełnia.

Aparat foto
Cyfrówka w Samsungu Star II ma rozdzielczość 3,2 Mpix. Oprogramowanie aparatu nie odbiega od innych modeli Samsunga, a więc jest pełne ciekawych opcji – ma m.in.: scenerie, detekcję uśmiechu, panoramę, ustawienia ekspozycji i balansu bieli, jednak zabrakło jednej istotnej rzeczy – autofocusu. Zdjęcia robione są ze stałą ostrością, co dość dobrze się sprawdza w ogólnych fotkach krajobrazowych, ale przy zbliżeniach już nie. Niewielkie są szanse, że uda się zrobić ostrą i ładną fotkę drobnych przedmiotów, jak na przykład śrubki w jednej z przykładowych fotek poniżej. Z kolei zdjęcia krajobrazowe czasami wychodzą zbyt jasne – rozmyciu ulega dalszy plan. Tradycyjnie dla tego typu niewielkich obiektywów, w pochmurne dni zdjęcia wychodzą wyjątkowo marnie. W zupełnych ciemnościach można zapomnieć o fotografowaniu – Star II nie ma doświetlenia. W sumie więc aparat w Star II nie może pełnić roli zamiennika normalnego aparatu cyfrowego, zdjęcia będą się nadawać do MMS-ów albo e-maili, gdy chcemy naszym znajomym pokazać coś ciekawego, ale nie więcej.

PRZYKŁADOWE  ZDJĘCIA:

Tryb kamery wideo pozwala na wybór tylko dwóch rozdzielczości – 176 x 144 i 320 x 240, o maksymalnej częstotliwości klatek 15fps, zapisywane w formacie 3GP. Trudno więc liczyć na oszałamiające rezultaty podczas nagrywania. Powstałe w Star II filmiki najlepiej oglądać tylko na ekranie telefonu, bo na komputerze wypadają marnie.

Bateria
Brak modułu 3G oraz średnia rozdzielczość ekranu mają swoje dodatnie przełożenia na czas pracy telefonu. W standardowym zastosowaniu – połączenia telefoniczne, SMS-y, e-maile i niezbyt częste korzystanie z Facebooka – telefon bez problemu wytrzymywał około czterech dni. Przy maksymalnym obciążeniu (np. muzyka MP3) rozładowywał się oczywiście szybciej – już po dwóch dniach, ale nigdy nie grozi nam sytuacja, że Star II zaskoczy nas nagłym wyłączeniem się w środku dnia.

PODSUMOWANIE
Samsung Star II to jedna z najciekawszych propozycji dla mniej zaawansowanych użytkowników. Telefon świetnie wygląda, ma interfejs i niektóre funkcje jak smartfon z wyższej półki, doskonale się sprawdza jako zwykły telefon i wygodne narzędzie komunikacji, może służyć jako odtwarzacz MP3. Brakuje jednak funkcji na miarę roku 2011 – lepszego aparatu, dobrej przeglądarki internetowej i dostępu do sieci za pomocą 3G. Mimo to Star II może odnieść podobny sukces jak Avila, chociaż ma wielu rywali, nawet tego samego producenta.

Wady:

 • Mało pamięci operacyjnej
 • Kiepski aparat
 • Brak 3G

Zalety:

 • Dobre wykonanie
 • Elegancki wygląd
 • Atrakcyjna cena (ok. 450 zł)
 • Wygodny interfejs
 • Ciekawe aplikacje
 • Długi czas pracy
 • Dobry odtwarzacz muzyki

Samsung S5260 Star II – dane techniczne

 • Interfejs TouchWiz 3.0
 • GSM 850/900/1800/1900
 • Pamięć 30 MB + microSD 16 GB
 • WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • Bluetooth v3.0 z A2DP
 • USB microUSB v2.0
 • Przeglądarka Dolfin 2.0 (silnik Webkit)
 • Książka kontaktów zintegrowana z Facebookiem i Twitterem
 • Aparat fotograficzny 3,2 Mpix
 • Funkcja kamery MPEG4/H263, QVGA, 15fps, 384 kbps
 • Odtwarzacz MP3/WAV/WMA/AAC+
 • Radio FM z RDS,
 • Akumulator Li-Ion 1000 mAh
 • Czas czuwania 450 h
 • Wymiary 107,5 x 54 x 12,4 mm
 • Waga 94 g
 • Warto brać ten model za 350 zł czy może lepiej za 500 galaxy mini ?

  • Ja bym brał zdecydowanie Galaxy mini, bez chwili wahania.

 • Sylwia

  Telefon jest świetny. Niedawno go kupiłam i jestem zadowolona 😉

 • kuba

  Super telefon co chwile namawiam tate zeby mi go kupil dzieki za ten tekst 😉

 • kuba

  Super telefon chce go miec

 • Marta

  Fajny telefon tylko się wyłącza podczas licytacji np w allegro i to mnie najbardziej w nim wkurza. Bateria trzyma około 5 dni

  • No cóż, trochę brakuje mu pamięci na bardziej skomplikowane działania, można próbować z Operą Mini.

 • Mz

  Samsung star 2 jest telefonem idealnym,dotyk idealny,funkcjonalny,wygląda jak bardzo drogi smartfon bateria 5-6dni jak na tą pułkę cenową telefon super!
  nie zamienił bym go na żaden inny a w swoim zyciu kilka telefonów miałem;)polecam telefon gorące!:)

 • Ania

  Świetny opis 😀 Dzięki :]

 • Monika

  Świetny telefon 😀 polecam, ale mam z nim problem nie umiem skonfigurowac ustawien WAP

  • Julllll

   czy telefon ma latwa obsluge
   ?????????

   • Telefon obsługuje się tak jak każdy inny z ekranem dotykowym – jeżeli nie masz z tym problemu, z Star II nie sprawi żadnych kłopotów. Menu jest proste, wszystkie funkcje też łatwe w dostępie.

 • Eryk

  wlasnie se zamuwilem ten telefon imam teraz watpliwosci co nadnim bo chyba wolalem bym samsunga monte

  • Zuzka

   Bardzo dobrze , że wybrałeś Star II . Mam monte od roku i jest dosyć badziewny . ;p

 • paulina

  niedawno kupiłam i jestem zadowolona, aczkolwiek mam pewien problem z odtwarzaniem wideo w MP4

 • Cyr4x

  Telefon nie najgorszy, ale prawdopodobnie w tej cenie można dostać już nową Nokię 5230 (albo niewiele drożej), więc dla mnie wybór jest oczywisty.

 • Julllll

  zastanawiam sie czy kupic ten telefon po waszych komentarzach raczej go kupie

 • Czekam na ten telefon;) Zamówiłem go i chyba jutro lub w dzień dziecka go dostanę (SUPER TELEFON) potem napiszę moją opinię:*

 • Ania

  Supcio telefon :)) Też właśnie na dzień dziecka będę miała :** Świetny jest !!

 • Kinga ; )

  A ja właśnie zastanawiam się czy kupić tegoo samsunga czy wave 533. ;D Pomóżciee. ! ;(

  • Anka

   Zastanów się, czy chcesz tel. Z os. i klawiaturą qwerty czy też telefon na pewno prostszy w obsłudze.

 • Kupcie galaxy mini albo galaxy gio, kiepy.

  • Nie każdy chce od razu mieć Androida, dla niektórych wystarczy prosty Star II.

 • Cappy

  Kinga ; ) – w tym wypadku raczej polecam wave 533. zdecydowanie ma wiecej mozliwosci i sam system bada os na pewno nie daje mozliwosci androida ale na pewno wieksze niz star II 😉 takze wybierz co wolisz ale raczej wave jest sporo lepszy a cene tez ma niewygorowana ;]

 • TEL JEST SUPER:)MIAŁAM TAKIE DWA ALE JEDNEGO SPRZEDAŁAM ZA 200ZL, PO TYM ILE ZOBACZYLAM ŻE JEST WARTY ŻAŁUJĘ:(HEH

 • A MIAŁ DOPIERO 3MIESIĄCE I BYŁ UŻYTY 3 RAZY

 • flaczek

  swietny telefon mam go od wczoraj bardzo mi sie podoba ; )

 • Kacper

  Mam telefon dzisiaj dostałem telefon super dużo funkcji nie mogę ich ogarnąć co chwile coś mnie w nim zaskakuje pozytywnie telefon super ma dwie wady brak lampy błyskowej i trochę źle sms się pisze

 • Aniaaxdd

  Dzięki za Ten Tekst Mama mi go zamówiła w Playu mam nadzieje że bd z niego zadowolona . ;p

 • Weroonika. ;D

  właśnie. jak jest z pisaniem sms? ;> czy klawiatura ‚Quicktype’ jest dobra? chodzi mi tu o wielkośc tych ‚przycisków’ ;> czy nie bedzie problemów z dotykiem. 😉

  • Weroonika. ;D

   i jeszcze, czy w zestawie są słuchawki i kabel usb? ;>

 • karol

  telefon jest super mam go 3 dni i nie narzekam wi-fi działa bez zarzutu w zestawie jest tylko niestety ładowarka, i słuchawki więcej nic no i oczywiście papiery ale kabel usb można kupić za ok.20zł polecam do kupna

 • Miśka

  Prawdopodobnie zdecyduję się na ten telefon po przeczytaniu całego opisu 😉 Kabelek to nie problem , można go dokupić. Podoba mi się w nim stylistyka i wi-fi. Starszy kolega, który zna się na telefonach powiedział , że to bardzo dobry telefon, więc mogę go mieć. Ma dużo pamięci , a to ( w porównaniu np. z Nokią 7100) bardzo dużo. Stylistyka smartfonowa mi się podoba 😉

  W skrócie: Lubię to!

  Miśka

 • Miśka

  Mam pytanie: Czy dałoby się w tym samsungu zainstalować androida?

  • Mateusz

   Nie

 • Miśka

  Szkoda bo bym sobie ściągnęła Bulidercrafta 🙁

 • oskar

  nie ma ani usb ani słuchawek mam ten telefon od paru tygodni jest świetny nic się nie zacina klawiatura nie sprawia mi żadnych problemów

 • Amcia

  Mi ten star przypomina Galaxy S … tylko że z przyciskami i duuuużo grubszy…. ech cegiełka 🙂

 • Patrycja

  kupiłam go i jestem zadowolona brat odradzał mi galaxy mini tą cegłe : P

 • Jacek

  Mam do wyboru Star II i Corby II. Który telefon jest bardziej oplacalny?? Czytalem recenzje obu telefonów i oba są identyczne (z niewielkimi szczególami). Pomóżcie!!

 • Kuba

  Wiesz co , ja mam Star 2 i też się zastanawiałem nad Corby 2 , ale moje koleżanki mają Corby i mówią , że im się psuje . Tak samo powiedział mi mój brat , który zna się na Samsungach . Ja osobiście polecam Ci Star 2 . :]

  • marek

   Ja też

 • Hania

  a ja powiem tak. telefon jest do dupy! przez pierwsze 2 miesiące wydawał się niezły, ale teraz budzik dzwoni wtedy, kiedy mu się zachce, wyłącza sie, zawiesza i od jakiegoś czasu samoistnie usuwa mi się folder ze zdjęciami z aparatu! koszmar! nie polecam 🙂

  • marek

   A ja polecam bo jest super,choć nie ma androida ;[

 • mam go już jeden dzień i jestem z niego zadowolona ma duży wydajny ekran wraz z koleżanką oglądamy filmy żeby zasnąć .Ogólnie polecam telefon cudo tylko jak się długo słucha muzyki na necie to po dwóch dniach tzreba ładować przynajmniej lepszy od takiego lg albo sony erixon polecam telefon najlepszy ze wszystkich telefonów normalnie cudo.

 • Danielo

  świetny telefon jak ktoś miał wcześniej avilke to sobie poradzi jak dla mnie świetny moja ocena 10/10

 • Domin

  Najlepiej zadzwon do biura obslugi i powiedz jaka jest sprawa. Ja tak zrobilem i dziala idealnie. Pozatym telefon jest ZAJEBISTY mam go juz jakis czas i nic nie szwankuje. Elo

 • Jaa20

  Który telefon wybrać: ten czy samsung galaxy i5500?? Proszę doradźcie mi 😉

  • Galaxy ma więcej możliwości, ale chyba jest bardziej pękaty i ciężki.

 • Jaa20

  A jeśli w telefonie chodzi mi tylko o dzwonienie, smsy i muzykę, bo to jest najważniejsze i nie musi być nie wiadomo ile funkcji to chyba lepszy Star II prawda?? 😉

 • Dawidek

  Niby lepszy star. Jeśli z tej strony tylko spojrzysz na telefon. Ale nigdy nie wiadomo. Ja wiem ze swojego doświadczenia. Lepiej trochę dołożyć i mieć te kilka funkcji więcej niż później płakać. Samo brak 3g może dać komuś po tyłku 🙂 Ja żyje założeniem że lepiej czasami mieć „scyzoryk wielofunkcyjny” w kieszeni niż „prosty nożyk” a zajmuje tyle samo miejsca:))

 • Jaa20

  Może i masz rację 😉

 • marek

  Star 2 jest super i nie ma co kupować ,, scyzoryka,,!! !!

 • marek

  Pełne uznanie dla Danielo

 • Dawidek

  Kto co woli. Niektórzy maja jeden pilot do wszystkiego a Ty wolisz się gubić ze znalezieniem odpowiedniego. Ja jestem z tych ludzi co wola jeden a porządny. Wiadomo, jak jeden się zepsuje to niczego już nie zrobisz nim, a Tobie zostanie jeszcze 8 innych 😀 Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma 🙂

  • marek

   A w Star 2 co ci się nie podoba ?!

   • Dawidek

    Nie o to chodzi, że myślę o tym telefonie jakby był zły. Jest dobry co więcej za tą cenę jest bardzo dobry. Po prostu kolega pytał co wybrać to mu doradziłem co ja bym wybrał, popierając to moimi metaforami, a Ty „jak dzieciak” skaczesz po innych stronach blogu i piszesz „star 2!!” zastanów się co robisz. Widocznie nie miałeś nigdy w ręku innego telefonu. Jesteś tak bardzo za tym telefonem i nawet nie zauważasz jego wad wywyższając go. Aparat ma słaby to prawda… Pamięć 30mb.. to jego chyba największa wada. Można kartę dokupić, nie jest droga. Star 2 podoba mi się jako telefon, to że nie ma 3g to praktycznie nie ma znaczenia. Kto korzysta z wideo-rozmów? ja np nie. W miastach to w większości działa tylko. Ale jak dla mnie to nie jest telefon na możliwości 2011 roku za tą kasę.

    • marek

     Mi się podoba ijest niepotrzebne!Internet pobiera dużo
     kasy.Mi internet do niczego się nie przyda.chodzi mi zresztą
     tylko o dzwonienie.

     • marek

      Tu zawsze są niedoróbki?????????????????????????

     • Dawidek

      Niedoróbki? Kolego nie napisałem że ten telefon jest zły, tylko że nie na te czasy jak za taką kasę. Możesz sobie go chwalić, każdy ma inne zdanie więc zbastuj. Zachowujesz się jak dzieciak.

 • Jaa20

  Oby dwa są fajne a ja mam dwa do wyboru i za cholerę nie wiem który wziąść hehe ;p w star kusi mnie wyświetlacz 3 cale, wytrzymała bateria i dobry odtwarzacz muzyki, a w galaxy ten android, tylko że ja się żadko bawię na fonie i bardzej mi zależy na muzyce heh ;p więc chyba wybiorę Star II 😉 ale dzięki za opinie 😉

  • W takim razie bierze Star II, bo Android do niczego Ci się nie przyda.

   • marek

    Star 2 jest naprawdę lepszy

    • marek

     I trzymam się swojego zdania!

     • Dawidek

      Lepszy nie jest na pewno. Jeśli Ci zależy tylko na rozmowach smsowaniu i muzyce.. to weź stara jeśli z tych dwuch masz wybór. Ale tak w nawiasie to po co Ci telefon dotykowy?. Na dotykowym nie najłatwiej się piszę. Miałem normalny z klawiatura numeryczną i smsa potrafiłem pisać trzymając rękę w kieszeni (np. w zimę) Bateria trzymać będzie o wiele dłużej niż w dotykowym. Więc jak masz wybór jakiegoś telefonu z klawiaturką to brał bym ten.

     • marek

      Nadal!!!!!

 • Pawel

  Mam go od wczoraj i powiem ze to dobry telefon 100 razy lepszy od galaxy lub xperia x8

  • marek

   Mówisz o STAR2?

   • Dawidek

    Tak mówi o Star 2. O tym jest ten temat.

 • Incognito

  Hej. Zastanawiam się nad kupnem tego telefonu. Czy ma on wadę, tak jak Samsung Corby II, że jak podłączy się słuchawki, to zaczyna samoistnie dzwonić do ostatniej osoby, z którą się kontaktowało? Bardzo proszę o odpowiedzi, z góry dziękuję!

  • marek

   nie ma wad

 • patka

  super jak sie znajdzie aplikacje!!

 • Bartek

  Witam. Zastanawiam się nad kupnem telefonu. Mam 3 do wyboru. Albo Star II, albo Avile, lub Sony xperie. W sony jest słaba bateria. Avilla się bardzo nie, kolega ma. A Star II mnie najbardziej przekonuje. Dobra bateria, mam nadzieje, że niezłe wi-fi i dobry głośnik, zdjęć nie robię ale aparat też czasami się przyda. Proszę o pomoc 🙂

  Z góry dziękuję 🙂

 • frytka99

  na prawdę super telefon, mam go już miesiąc i chodzi bardzo sprawnie jak na tani smartfon.

 • B4rtek

  Dawidek to kup sobie wszystkomający smartphon za dużo większe pieniądze, bo w tej cenie co Star II nie kupisz lepszego, ale można by polemizowac. Ja osobiscie zastanawiam się miedzy nim a LG GT540 ale do nie go musze dołożyc

 • B4rtek

  Jeszcze mam pytania: czy są dostępne na tego fona jakieś ciekawe aplikacje i gry. I czy szybko działa net.

 • ZuzaBo

  Ja mam go od kilku miesięcy, to jest mój pierwszy telefon dotykowy, i moim zdaniem jest całkiem niezły.

 • Lola

  Czy da się niebieski motyw zmienić na inny kolor ?

  • Nie 🙁

   • Andrzej

    Można zmienić cały motyw, ale koloru nie.

 • Mateusz

  Witam dostałem Samsunga s5260 na gwiazdkę , ogólnie telefon mi sie podoba , szybko internet działa a w poprzednich moich telefonach to nie tak szybko , ale mam 2 problemy :
  1. gdy chce napisac sms’a trzymając telefon w pionie to musze rysować literki a chce mieć tak jak noralnie jest ze pokazana jest klawiatura, jak to sie zmienia ?
  2 chce zmniejszyć poziom czułosci dotyku , jak sie zmienia ?
  z góry dzięki wszystkim za pomoc i polecam telefon ; )

 • skoonks

  problem z pamięcią podczas korzystania z internetu można łatwo rozwiązać sciągając mobilną wersję opery, która jak jeszcze wiele ciekawych gier, stylów itp. jest dostępna na forum stara2 – starii-s5260.pl

 • Rafiki

  Będę miał ten telefon, ale po komentarzach sądzę że warto go kupić
  pozdrawiam 😀

 • agata

  wie ktoś może co zrobić kiedy ustawisz hasło na cały telefon on się wylonczyl a ty zapomnisz hasła czy da się go jakoś zresetować czy coś w tum rodzaju??? z góry dzięki.

 • SamuraY

  Jutro idę odebrać telefon, bardzo mi się podoba, a bawiłem się Star II kolegi, więc świetne. Zobaczymy jak to lata, a jestem ciekaw czy jest fajniejszy niż nokia 500, wiem że ona jest właściwie z wyższej półki, ale zobaczymy co jest lepsze 🙂

 • ala

  jak dodać inny motyw?

 • SamuraY

  Telefon odebrałem, bardzo mi się podob i jak na tą chwilę jestem z niego bardzo zadowolony.

  Ala:

  Trzeba podłączyć telefon do komputera, później wejść w „Mój komputer”, następnie w telefon, później w „THEME” i tam dodać nowy temat, powinno działać.

 • Julka

  bardzo mi przykro ale rozczarowała mnie jakość baterii w Star II. po niespełna 8m. uzytkowania bateria zespula się. nie chciała się naładować. pierwszą myslą było to, że leżała przez pare dni wylączona, bez ładowania, gdyż ładowarke zostawilam niefortunnie w innym miescie. dopiero po odebraniu przesyłaki z ładowarką naładowałam telefon a tu…NIC! TELEFON ODDALAM DO REKKLAMACJI. OKAZALO SIĘ ZE PO 2 TYGODNIACH TELAFON ODEBRAŁAM NADAL ZEPSUTY, GDYŻ NA BATERIE JEST TYLKO 6MIESIECY GWARANCJI… niby banalne bo tylko iść i kupić nową baterię. niestety ale nigdzie tej baterii nie moge dostac. mialam nieprzyjemna sytuacje z panem ktory mial zamowic baterie, lecz ni stąd ni zowąd sprzedał ją komuś. jestem bardzo rozczarowana gdyz już ponad miesiąc jestem pod innym telefonem. mój leży z gwarancja na półce i prawdopodobnie czeka na zbawienie.

 • paul!na:D

  Ja mam go prawie rok i jestem zadowolona , choć nie wiem dlaczego nie mogę oglądać na nim filmów …

 • xDDD

  filmy da sie ogladac tylko na necie sie nie da poniewaz odrazu sie sciaga jak bys chciala ogladac filmy na necie to musisz miec androida lub bader lub inne oprogramowanie

Polski rynek akcesoriów do telefonów i tabletów powoli dogania zachodnie trendy.Niedawno na naszym rynku pojawiły się produkty, które tworzą zupełnie nową jakość w zakresieakcesoriów ochronnych do urządzeń Apple oraz pozostałych producentów. [...]

Recenzje

Samsung Galaxy S6

Do naszej redakcji trafił najbardziej oczekiwany model koreańskiego producenta, mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S6. To przełomowa tzw. galaktyka, [...]

Samsung Galaxy A3

Galaxy A3 to przedstawiciel najnowszej linii smartfonów Samsunga. Koreański producent wziął sobie do serca narzekania na tandetne wykonanie wcześniejszych [...]

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge sprzętowo niewiele różni się od Galaxy Note 4, wyróżnia go zakrzywiony ekran. Nie jest to pierwszy smartfon Samsunga z takim [...]

Najnowsze komentarze

Wideoprezentacje