Dodał: Łukasz Zieliński
28 marca 2014 14:03

sgs5-konf

Dziś w Samsung Brand Store w Warszawie zaprezentowany został najnowszy smartfon Samsung Galaxy S5 oraz trzy inne nowości – Gear 2, Gear 2 Neo i Gear Fit. Jednocześnie rozpoczęła się przedsprzedaż tych urządzeń. Niestety, ustalona przez producenta cena za S5 jest dość wysoka. Wynosi ona 2999 zł. Co ciekawe, w niektórych sklepach internetowych już wcześniej można było zamówić ten model za kwoty 200-300 zł niższe.

Oficjalna sprzedaż urządzeń rozpocznie się w piątek 11 kwietnia. Jednak już teraz można zamówić smartfon Samsung Galaxy S5. Skorzystanie z oferty przedsprzedaży może się opłacić – każdy, kto w okresie od 28 marca do północy 10 kwietnia kupi telefon Samsung Galaxy S5 otrzyma w prezencie pierwszą wersję inteligentnego zegarka Galaxy Gear. Także od dziś, czyli od 28 marca urządzenia można oglądać i testować w Samsung Brand Store, zarówno w Warszawie, jak i Poznaniu.

sgs5-konf7

Ceny:

  • Samsung Galaxy S5 2999 PLN
  • Samsung Gear Fit 799 PLN
  • Samsung Gear 2 199 PLN
  • Samsung Gear 2 Neo 899 PLN

Smartfon Samsung Galaxy S5 wyposażono w imponujący, 16-megapikselowy aparat z rozbudowanym menu i interfejsem, dzięki czemu każdy użytkownik może z łatwością wykonywać, edytować i przesyłać zdjęcia. Nowy smartfon ma najszybszy na świecie system ustawiania ostrości (do 0,3 sek.) oraz tryb zwiększonej dynamiki tonalnej (HDR), pomagający wiernie odzwierciedlić naturalne światło i barwy w każdych warunkach. Ponadto nowa funkcja selektywnego ustawiania ostrości pozwala wyostrzyć wybrane elementy fotografowanej sceny, równocześnie rozmywając tło. Dzięki temu do uzyskania płytkiej głębi ostrości nie potrzeba już specjalnych zestawów obiektywów.

Samsung Galaxy S5 oferuje też najbardziej zaawansowane funkcje LTE i najlepsze parametry Wi-Fi. Smartfon obsługuje standard Wi-Fi piątej generacji 802.11ac oraz 2×2 MIMO, a także znaczną liczbę częstotliwości LTE w standardzie 4. kategorii LTE. Klientom oczekującym jeszcze szybszych połączeń Galaxy S5 proponuje Download Booster – innowacyjną technologię Wi-Fi przyspieszającą transfer danych poprzez równoczesne korzystanie z Wi-Fi i LTE.

Dostępna w nowym Galaxy S5 aplikacja S Health 3.0 oferuje teraz więcej narzędzi wspierających dobrą kondycję i samopoczucie. Ten system kompleksowej analizy indywidualnej aktywności fizycznej pomaga użytkownikowi monitorować i kontrolować stan organizmu. Dodatkowe narzędzia obejmują m.in. krokomierz, zapis stosowanych diet i ćwiczeń, a także nowy, wbudowany pulsometr. Użytkownicy Galaxy S5 mogą spersonalizować ustawienia dzięki bogatej ofercie aplikacji niezależnych producentów i możliwości skomunikowania smartfona z najnowszymi urządzeniami Samsung Gear, kontrolującymi trening w czasie rzeczywistym.

Galaxy S5 łączy najnowszą stylistykę marki Samsung i współczesne trendy, dlatego podoba się wielu odbiorcom na całym świecie. Ma perforowaną tylną część obudowy w stylu „glam look”. Cienka obudowa o wyrazistym kształcie dostępna jest w kilku zdecydowanych wersjach kolorystycznych, m.in. węglowej czerni, migotliwej bieli, elektryzującym błękicie i miedzianym odcieniu złota, dla odzwierciedlenia indywidualnego stylu każdego klienta.

Galaxy S5 jest wodo- i pyłoodporny zgodnie ze stopniem ochrony IP67. Ma skaner linii papilarnych umożliwiający wprowadzenie bezpiecznej, biometrycznej blokady ekranu oraz skuteczną ochronę mobilnych płatności. Z kolei energooszczędny tryb Ultra Power Saving przełącza wyświetlacz w tryb czarno-biały, jednocześnie wyłączając wszelkie drugorzędne funkcje minimalizując pobór mocy z akumulatora.

sgs5-konf8

sgs5-konf5

sgs5-konf6

Gear 2 i Gear 2 Neo

Samsung przedstawił też najnowsze urządzenia do noszenia „na sobie”. Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo charakteryzują się doskonałą jakością wykończenia i robia naprawdę świetne wrażenie. Oba urządzenia zwiększają codzienną aktywność użytkownika, udostępniając mu wiele niezależnych funkcji, takich jak sterowanie domowymi urządzeniami elektronicznymi (np. telewizorem czy dekoderem cyfrowym) za pomocą aplikacji WatchON Remote i wbudowanego sensora IrLED. Korzystając z funkcji niezależnego odtwarzacza muzycznego i zestawu słuchawkowego typu Bluetooth, można zostawić smartfon w domu i nadal słuchać ulubionych utworów bez rezygnacji z tempa życia.

Oba urządzenia można również traktować jak osobistego trenera fitness w czasie rzeczywistym, wykorzystując je do opracowania indywidualnego programu ćwiczeń i monitorowania pulsu z myślą o ogólnej poprawie zdrowia i samopoczucia.

sgs5-konf3

Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo umożliwiają połączenie z całą gamą urządzeń Samsung. Już w chwili debiutu Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo są kompatybilne z kilkudziesięcioma modelami smartfonów Samsung Galaxy.
Aparat fotograficzny wbudowany jest w korpus Gear Neo, a nie – jak we wcześniejszym modelu Galaxy Gear – w pasek, nadając całości eleganckiego wyglądu. Możemy teraz z łatwością wyrazić swój nastrój lub dopasować urządzenie do wybranego ubioru dzięki nowoczesnej linii modnych wersji kolorystycznych paska: Charcoal Black (czarny), Gold Brown (brązowy) i Wild Orange (pomarańczowy) dla Gear2 oraz Charcoal Black (czarny), Mocha Grey (szary) i Wild Orange (pomarańczowy) w przypadku Gear2 Neo. Tło ekranu głównego, tarczę zegarka oraz czcionki można dostosować do indywidualnych upodobań.

Samsung Gear Fit
Ostatnia nowość to Gear Fit, czyli urządzenie łączące w sobie wygodę technologii Samsung Gear z wyjątkowo wszechstronnym zestawem narzędzi fitness. Dzięki Gear Fit możemy realizować sportowe pasje nie tracąc łączności z innymi.

Samsung Gear Fit jest niezależnym urządzeniem, ale może także stanowić uzupełnienie smartfona. W obydwu konfiguracjach ułatwia prowadzenie aktywnego trybu życia bez obawy o przegapienie czegoś istotnego.

sgs5-konf2

Samsung Gear Fit komfortowo przylega do nadgarstka i ma czytelny profilowany wyświetlacz Super AMOLED. Gear Fit to znacznie więcej niż zwykły pulsometr – na bieżąco przekazuje najnowsze powiadomienia ze smartfona Galaxy, informując użytkownika o połączeniach, e-mailach, SMS-ach i alarmach, a ponadto zapewnia dostęp do terminarza i aplikacji oferowanych przez innych producentów. Dzięki temu możemy być ciągle w ruchu, nigdy nie tracąc łączności ze światem. Ponadto możemy wyrażać swój indywidualny styl dzięki wymiennym paskom w kolorach Black (czarny), Orange (pomarańczowy) i Mocha Grey (szary), które zmieniają wygląd Gear Fit i dopasowują urządzenie do naszej aktywności, ubioru i nastroju.

  • Pe Zet

    Samsung Gear 2 199 PLN??? Chyba jakas pomylka. Za taka cene kazdy by bral;D

Polski rynek akcesoriów do telefonów i tabletów powoli dogania zachodnie trendy.Niedawno na naszym rynku pojawiły się produkty, które tworzą zupełnie nową jakość w zakresieakcesoriów ochronnych do urządzeń Apple oraz pozostałych producentów. [...]

Recenzje

Samsung Galaxy S6

Do naszej redakcji trafił najbardziej oczekiwany model koreańskiego producenta, mowa oczywiście o Samsungu Galaxy S6. To przełomowa tzw. galaktyka, [...]

Samsung Galaxy A3

Galaxy A3 to przedstawiciel najnowszej linii smartfonów Samsunga. Koreański producent wziął sobie do serca narzekania na tandetne wykonanie wcześniejszych [...]

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge sprzętowo niewiele różni się od Galaxy Note 4, wyróżnia go zakrzywiony ekran. Nie jest to pierwszy smartfon Samsunga z takim [...]

Najnowsze komentarze

Wideoprezentacje